سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

تخصیص صد در صدی اعتبار ۸ میلیارد ریالی به بازارچه صنایع دستی نیکشهر

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، خیرالنسا امیری اظهار کرد: اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان نیکشهر با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجتماعات فرمانداری نیکشهر برگزار شد.

۰۷:۱۶
۲۱ / ۴ / ۱۳۹۹

برنامه ریزی برای بزرگداشت نخستین قیام به خونخواهی امام حسین علیه السلام 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، امروز ۱۷ تیرماه ۹۹ نشست برنامه ریزی بزرگداشت نخستین قیام به خونخواهی امام حسین علیه السلام در دفتر معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شد. 

۰۷:۱۵
۲۱ / ۴ / ۱۳۹۹

تورهای تلفیقی از بازارهای هدف گردشگری اروپایی با محوریت عمان و سیستان و بلوچستان

معاون میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: به زودی تورهای تلفیقی از بازارهای هدف گردشگری اروپایی با محوریت کشور عمان و استان سیستان و بلوچستان عملیاتی می شود. 

۰۷:۳۱
۹ / ۴ / ۱۳۹۹

ارتقاء کیفیت با استاندارد سازی خدمات گردشگری

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، نشست کارشناسی به منظور افزایش همکاری دو دستگاه اداره کل استاندارد و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق در زاهدان برگزار شد. 

۱۰:۳۰
۷ / ۴ / ۱۳۹۹

برای توسعه سیستان همه ادارات و نهادها باید با هم همکاری کنند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ثبت خانه های قدیمی در سیستان و شناسایی مشاهیر این منطقه توسط میراث فرهنگی منطقه آغاز شده و تاکنون نتایج خوبی بدنبال داشته است. 

۰۷:۳۸
۷ / ۴ / ۱۳۹۹

فرماندار زابل:

اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل باید مستقل شود

۰۷:۳۷
۷ / ۴ / ۱۳۹۹

تلاش برای ثبت میراث طبیعی شهرستان راسک 

در جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان مطرح شد

۱۲:۱۳
۳ / ۴ / ۱۳۹۹

افتتاح نخستین مجموعه تفریحی اقامتی در شهرستان خاش

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: به زودی نخستین مجموعه تفریحی اقامتی با وسعت ۱۰ هزار متر مربع در شهرستان خاش افتتاح میشود.

۱۱:۴۵
۲ / ۴ / ۱۳۹۹

زمین لرزه آسیبی به بناهای تاریخی نصرت آباد وارد نکرده است

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زاهدان گفت: زمین لرزه شب گذشته هیچ آسیبی به بناهای تاریخی نصرت آباد وارد نکرده است.

۰۷:۱۱
۱ / ۴ / ۱۳۹۹

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان با هدف توسعه سفرهای هوشمند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی که ارتباطات، شرایط بحرانی خاصی را پشت سر می گذارد، نوآوری و تحرک بخشیدن هوشمند به بازار بویژه تقویت برندهای مقاصد گردشگری در سیستان و بلوچستان در حال اجراست. 

۰۹:۰۳
۲۹ / ۳ / ۱۳۹۹

توسعه گردشگری و رونق صادرات سیستان و بلوچستان با سوت قطار چابهار - زاهدان

اتصال چابهار به راه آهن سراسری میتواند حلقه مفقوده گردشگری استان را از طریق گردشگری راه آهن تکمیل کند و توسعه گردشگری و رونق صادرات سیستان و بلوچستان را بدنبال داشته باشد.

۱۰:۵۸
۲۵ / ۳ / ۱۳۹۹

افتتاح نخستین مجموعه تفریحی پذیرایی در شهرستان هیرمند 

بزودی نخستین مجموعه تفریحی پذیرایی شهرستان هیرمند با وسعت ۲۷ هزار متر مربع توسط بخش خصوصی و با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان افتتاح میشود. 

۰۸:۲۸
۲۵ / ۳ / ۱۳۹۹

صادرات ۴ میلیون دلاری صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سال ۹۸

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: در سال گذشته ۴ میلیون دلار صادرات صنایع دستی استان انجام شده که شامل آثار سوزن دوزی، پوشاک سنتی، حصیر و سفال میشود.

۱۲:۲۶
۲۴ / ۳ / ۱۳۹۹

تجلیل از صنعتگران شهرستان زاهدان 

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زاهدان گفت: به منظور پاسداشت و قدردانی از هنرمندان و صنعتگران شهرستان زاهدان طی بازدیدی از کارگاههای تولید صنایع دستی، از صنعتگران هنرمند شهرستان زاهدان تجلیل شد.

۰۶:۵۵
۲۲ / ۳ / ۱۳۹۹

راه اندازی اتحادیه صنایع دستی ایرانشهر 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر گفت: بزودی اتحادیه صنایع دستی پس از بروزرسانی اتحادیه سوزن دوزان ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی و ارتقای آن به اتحادیه صنایع دستی جهت پوشش دیگر رشته ها از جمله سکه دوزی راه اندازی میشود. 

۱۰:۰۵
۲۱ / ۳ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2129