سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

فعالیت ۲۵ کارگاه مرمتی در سطح استان سیستان و بلوچستان

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از فعالیت  ۲۵ کارگاه مرمتی در سطح استان در ۹ ماهه امسال خبر داد.

۱۱:۳۹
۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹

تکمیل پرونده ثبت ۴ اثر طبیعی و ۱ اثر تاریخی در شهرستان کنارک 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنارک از تکمیل پرونده ثبت ۵ اثر طبیعی و تاریخی این شهرستان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

۱۱:۳۶
۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹

کمک به درمان صنعتگران سیستان و بلوچستان از طریق مجمع خیرین سلامت کشور

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمان حل مشکل بیمه صنعتگران، برای درمان آنها از طریق مجمع خیرین سلامت کشور کمک می‌شود.

۱۱:۳۴
۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹

طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی قلعه ناصری پیگیری می‌شود

 نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی قلعه ناصری به صورت جدی در مرکز پیگیری می‌شود.

۱۱:۳۱
۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹

سرپرست موزه پست و ارتباطات زاهدان منصوب شد

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان گفت: سعید پارساییان به عنوان سرپرست موزه پست و ارتباطات زاهدان منصوب شد.

۱۱:۲۹
۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹

معرفی ۲۵ صنعتگر شهرستان نیمروز به بانک 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: ۲۵ صنعتگر شهرستان نیمروز به بانک  برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند. 

۱۷:۳۹
۱۴ / ۱۰ / ۱۳۹۹

بازدید دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی از بیت مقام معظم رهبری و موزه قرآن ایرانشهر

سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر گفت: جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی از بیت مقام معظم رهبری و موزه قرآن ایرانشهر بازدید کرد. 

۰۹:۴۳
۱۴ / ۱۰ / ۱۳۹۹

تلاش برای ثبت جهانی ایرانشهر به عنوان شهر جهانی سوزن‌دوزی

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش سرپرست جدید اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر و دبیر شهر ملی سوزن‌دوزی، امیدواریم زمینه ثبت جهانی‌ این شهر نیز فراهم شود.

۱۳:۲۴
۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۹

توجه به بنیان‌های کارآفرینی در ایرانشهر یک خلاء بزرگ است

فرماندار ایرانشهر گفت: یک خلاء بزرگ در شهرستان و حتی در استان مسئله توجه به بنیان‌های کارآفرینی است که امیدواریم از دریچه صنایع‌دستی به صورت عام به حوزه صنایع‌دستی ورود کنند.

۱۰:۲۱
۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۹

صدور چهار پروانه ساخت اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان کنارک

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنارک از صدور چهار پروانه ساخت اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری این شهرستان خبر داد.

۱۲:۰۰
۹ / ۱۰ / ۱۳۹۹

اعطای ۲۲۵ گواهی‌نامه مهارت به صنعتگران نیمروز 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: در ۹ ماهه امسال ۲۲۵ گواهی‌نامه مهارت برای صنعتگران شهرستان نیمروز صادر شده است.  

۱۱:۳۴
۶ / ۱۰ / ۱۳۹۹

حضور عکاسان برتر کشور در چابهار 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: ۳۰ نفر از عکاسان برتر کشور در شهرستان چابهار حضور یافته و به مدت ۳ روز از جاذبه‌های این شهرستان عکاسی می‌کنند.

۱۰:۳۸
۶ / ۱۰ / ۱۳۹۹

ثبت ۸ اثر از شهرستان میرجاوه در فهرست آثار ملی کشور

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میرجاوه گفت: در ۹ ماهه امسال ۸ اثر از شهرستان میرجاوه در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد. 

۱۷:۰۶
۵ / ۱۰ / ۱۳۹۹

توسعه و ترویج صنایع دستی سیستان و بلوچستان با همکاری بانک‌ها

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: معرفی و استفاده بیشتر محصولات صنایع دستی استان به عنوان فرهنگ و اصالت مردم منطقه توسط بانک‌ها می‌تواند زمینه توسعه و ترویج و در نهایت توسعه اقتصادی را فراهم کند. 

۱۸:۳۳
۴ / ۱۰ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2298