سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

بخشی از زیرساختهای گردشگری روستای گوربند تامین میشود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، وحیده رخشانی اظهار کرد: با اهدای زمین توسط بخش خصوصی و تامین اعتبار به مبلغ    2 میلیارد ریال از سوی معاونت سرمایه گذاری بخشی از زیرساختهای اولیه روستای گردشگری گوربند واقع در بخش مرکزی شهرستان زاهدان ایجاد می شود. 

۱۱:۴۲
۱۸ / ۳ / ۱۳۹۹

افتتاح ۱۸ پروژه گردشگری در سطح استان سیستان و بلوچستان

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان امسال ۱۸ پروژه گردشگری اعم از مجتمع های گردشگری و اقامتگاه های بومگردی در سطح استان سیستان و بلوچستان افتتاح میشوند.

۱۱:۳۳
۱۸ / ۳ / ۱۳۹۹

شهرستان راسک باید عنوان یکی از قطب های گردشگری سیستان و بلوچستان معرفی شود

فرماندار شهرستان راسک گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود در منطقه، شهرستان راسک را باید به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان معرفی کرد.

۱۰:۳۵
۱۷ / ۳ / ۱۳۹۹

افتتاح خانه خلاق صنایع دستی در زاهدان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، جلسه راه اندازی خانه خلاق با حضور نماینده پارک علم و فن آوری در دفتر معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی سیستان و بلوچستان برگزار شد. 

۱۳:۲۴
۱۳ / ۳ / ۱۳۹۹

بازسازی بناهای تاریخی مذهبی شهرستان چابهار 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید بلوچ زاده اظهار کرد: فرماندار، شهردار و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه چابهار و معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از حسینه آل رسول و بقعه سید غلامرسول این شهرستان بازدید کردند.

۲۰:۲۷
۱۲ / ۳ / ۱۳۹۹

پیشرفت ۸۰ درصدی نخستین هتل سنتی سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، صبح امروز علیرضا جلالزایی به همراه فرماندار شهرستان زهک از کارگاه مرمتی ارگ محمدحسین خان نارویی بازدید کرد. 

۱۳:۵۷
۱۲ / ۳ / ۱۳۹۹

با حکم مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان صورت گرفت

انتصاب سرپرست جدید معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان

۱۳:۱۸
۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هامون برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان هامون امروز با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان هامون و امام جمعه شهر علی اکبر و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سالن جلسات فرمانداری هامون برگزار شد. 

۰۹:۴۰
۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

آغاز مرمت خانه یاغی زهی سه کوهه در شهرستان هامون 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، منصوره ملاالهی اظهار کرد: عملیات مرمت خانه یاغی زهی در روستای سه کوهه شهرستان هامون با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال آغاز شد. 

۱۱:۱۶
۸ / ۳ / ۱۳۹۹

پرونده ثبت ملی شهر ادیمی نیمروز تهیه و ارسال شده است

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: پرونده روستای ادیمی شهرستان نیمروز واقع در شمال این استان به عنوان روستای خامه دوزی تهیه و برای ثبت ملی ارسال شده است.

۰۷:۵۲
۸ / ۳ / ۱۳۹۹

تعطیلی دوباره اماکن گردشگری در چابهار

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید بلوچ زاده اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهرستان چابهار و قرمز شدن وضعیت این شهرستان و براساس تصمیم شورای تامین و ستاد مبارزه با ویروس کرونا، تمامی اماکن اسکان و پذیرایی شامل هتل ها، هتل آپارتمانها، بومگردی ها، مهمانپذیر ها، مجتمع های تفریحی و رستوران های زیر نظر اداره میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند. 

۰۹:۲۰
۷ / ۳ / ۱۳۹۹

افتتاح بازارچه صنایع دستی روستای کلپورگان سراوان

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سراوان گفت: بازارچه صنایع دستی روستای کلپورگان این شهرستان با ۱۰ غرفه بزودی راه‌اندازی می‌شود.

۰۸:۲۰
۷ / ۳ / ۱۳۹۹

بیانیه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان به مناسب روز قدس

روز قدس نشانگر وحدت مسلمانان در دفاع از فلسطین مظلوم و روز فریاد آزادی مسجدالاقصی است، روزی که مقاومت بر استکبار پیروز خواهد شد. 

۱۲:۲۱
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

بیانیه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان به مناسب روز قدس

روز قدس نشانگر وحدت مسلمانان در دفاع از فلسطین مظلوم و روز فریاد آزادی مسجدالاقصی است، روزی که مقاومت بر استکبار پیروز خواهد شد. 

۱۲:۱۶
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

فصل جدید مرمت کاروانسرای ملک زاهدان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، منصوره ملاالهی اظهار کرد: فصل جدید عملیات مرمت کاروانسرای ملک زاهدان با اعتباری  معادل دو میلیارد ریال آغاز شد. 

۱۲:۱۴
۲ / ۳ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2038