سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

ممنوعیت برگزاری تور در چابهار بدلیل وضعیت قرمز 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید بلوچ زاده با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: برگزاری تورهای گردشگری در شهرستان چابهار بدلیل اعلام وضعیت قرمز ممنوع است. 

۱۲:۱۲
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

اختصاص اعتبار ۴۰۰ میلیون ریالی به موزه منطقه ای جنوب شرق 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال زایی اظهار کرد: به منظور ساماندهی موزه منطقه جنوب شرق کشور در زاهدان اعتباری بالغ بر چهارصد میلیون ریال از محل اعتبارات ملی به این مکان اختصاص یافت. 

۱۲:۱۱
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

رویدادهای گردشگری ملی و استانی با بهبود شرایط در سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: بعد از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر عادی شدن شرایط، رویدادهای گردشگری ملی و استانی در این استان برگزار خواهد شد.

۱۲:۱۰
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

معرفی موزه ها و بناهای تاریخی سیستان و بلوچستان در فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مهدی ارباب نیا اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، برنامه های مختلفی در حوزه معاونت میراث فرهنگی این اداره کل برنامه ریزی شده است که به دلیل پیشگیری از انتقال ویروس کرونا اکثر این برنامه ها به صورت مجازی اجرا میشود. 

۱۲:۰۹
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

خسارت زلزله به قلعه پیشین راسک

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، خلیل نبات زهی، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سرباز اظهار کرد: بر اثر زلزله روز گذشته در شهرستان سرباز، قلعه پیشین راسک دچار آسیب شده و دیوار غربی این قلعه ریزش کرد. 

۱۲:۰۷
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

انتشار کتاب باستان‌شناسی شهر سوخته

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، سیدمنصور سیدسجادی با اشاره به اینکه اخیرا سه کتاب جدید درباره باستان شناسی سیستان و بلوچستان منتشر شده است، اظهار کرد: کتاب اول مجموعه مقالاتی در باره کاوش‌های اخیر شهر سوخته است که به کوشش من و انریکو اسکالونه به دو زبان فارسی و ایتالیایی و چکیده‌هایی به فارسی، انگلیسی و ایتالیایی منتشر شده است. مجموعا ۱۲ مقاله به فارسی و ۱۱ مقاله به ایتالیایی در این کتاب منتشر شده است که اعضای گروه باستان‌شناسی شهر سوخته نوشته‌اند. 

۱۲:۰۶
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

تخصیص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای حوزه زیرساختی شهرسوخته

در دو سال اخیر حدود ۵۰ میلیارد ریال از منابع ملی در معاونت میراث فرهنگی کشور و حدود ۳۰ میلیارد ریال از منابع استانی در حوزه زیرساختی معاونت سرمایه‌گذاری استان برای شهر سوخته و حریم منظر آن اعتبار تخصیص داده شده است. 

۱۲:۰۴
۲ / ۳ / ۱۳۹۹

بیش‌از ۲ میلیارد تومان برای راه دسترسی به محوطه تاریخی حوض‌دار هامون تخصیص یافت

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار به منظور دسترسی به منطقه تاریخی حوض‌دار شهرستان هامون در نظر گرفته شده که بخشی از این مسیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

۱۲:۵۷
۲۴ / ۲ / ۱۳۹۹
۱۲:۵۴
۲۴ / ۲ / ۱۳۹۹

بزودی صورت میگیرد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان 

۱۲:۵۳
۲۴ / ۲ / ۱۳۹۹

دوره‌های آموزشی ملی و بین‌المللی میراث فرهنگی از سال آینده در شهرسوخته برگزار می‌شود

مدیر پایگاه میراث جهانی شهرسوخته گفت: بسیاری از دوره‌های آموزشی حوزه میراث فرهنگی در سطح ملی و بین المللی از سال آینده با کمک موسسه‌های بین‌المللی مستقیما در سایت شهرسوخته برگزار می‌شود زیرا این پایگاه امکان استقرار تیم‌های مختلف و اساتید مطرح و بنام کشور و بین‌المللی را دارد.

۱۲:۵۲
۲۴ / ۲ / ۱۳۹۹

ساخت مجتمع گردشگری در کوه خواجه نیازمند اعتبار است

مدیر پایگاه کوه خواجه شهرستان هامون گفت: برای ساخت مجتمع گردشگری در کوه خواجه منطقه سیستان که بعد از چاه نیمه دومین رتبه در جذب گردشگر را به خود اختصاص داده نیازمند اعتبارات ملی و استانی هستیم.

۱۲:۴۸
۲۴ / ۲ / ۱۳۹۹

«چمروک» و «رمضوالله» آیین‌های ویژه ماه رمضان در سیستان و بلوچستان

معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه «چمروک» و «رمضوالله» آیین‌های ویژه ماه رمضان در این استان است، گفت: امسال با توجه به بیماری کرونا فرهنگ رمضان را به صورت مجازی معرفی خواهیم کرد تا مردم ایران بیش از پیش با این ظرفیت مهم آشنا شوند.

۱۴:۲۷
۲۱ / ۲ / ۱۳۹۹

کارگاه های آموزشی گردشگری به صورت آنلاین برگزار میشود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

۱۴:۲۸
۱۸ / ۲ / ۱۳۹۹

ساخت غرفه در جلوی دیوار قلعه ناصری توسط شهرداری اقدامی غیرقانونی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

۱۷:۵۵
۱۷ / ۲ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2038