سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

استقبال از مسافران در فرودگاه چابهار

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: همزمان با آغاز هفته گردشگری، از مسافران ورودی به شهر چابهار در فرودگاه این شهرستان استقبال شد.

۱۱:۴۳
۷ / ۷ / ۱۳۹۹

برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان نیکشهر

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیکشهر گفت: دوره های آموزش صنایع دستی با رعایت پروتکل های بهداشتی با همکاری کمیته امداد در شهرستان نیکشهر برگزار میشود. 

۰۸:۴۸
۵ / ۷ / ۱۳۹۹

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و دفاع مقدس در شهرستان راسک

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راسک گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نمایشگاه تولیدات فرهنگی مرتبط با دفاع مقدس و آثار صنایع دستی در گلزار شهدای راسک برگزار شد. 

۰۸:۴۷
۵ / ۷ / ۱۳۹۹

افتتاح ۴۲ واحد گردشگری و دفتر خدمات مسافرتی در سیستان و بلوچستان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از افتتاح ۴۲ واحد گردشگری و دفتر خدمات مسافرتی در هفته گردشگری در سطح استان خبر داد.

۰۸:۴۵
۵ / ۷ / ۱۳۹۹

برگزاری کلاسهای آموزشی صنایع دستی با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان نیمروز 

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز از برگزاری کلاسهای آموزشی صنایع دستی با رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

۱۰:۲۹
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۹

همکاری با جهاد دانشگاهی در راستای اهداف طرح توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بهروز عیسی زهی اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور نماینده جهاد دانشگاهی به منظور برنامه ریزی در راستای اهداف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برگزار شد. 

۰۹:۲۷
۲۹ / ۶ / ۱۳۹۹

سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های فراوانی در زمینه گردشگری کشاورزی دارد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در دیدار با مدیرکل جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: گردشگری و کشاورزی از هم جدا نیستند و کشاورزی یکی از شاخه های گردشگری هست. 

۰۹:۲۷
۲۹ / ۶ / ۱۳۹۹

انتصاب سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زاهدان

رئیس اداره منابع انسانی و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از انتصاب سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زاهدان خبر داد. 

۱۱:۵۵
۲۲ / ۶ / ۱۳۹۹

احداث یک واحد بومگردی در روستای ملی تنگه سرحه

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیکشهر از احداث یک واحد بومگردی در روستای ملی و منطقه نمونه گردشگری تنگه سرحه خبر داد.

۱۰:۳۷
۲۲ / ۶ / ۱۳۹۹

اهدای سوزن دوزی بلوچی به مدیرعامل ایران خودرو

 به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، در آیین گشایش مدرسه ۱۲ کلاسه در روستای لار که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شد، اثر نفیس سوزن دوزی بلوچی توسط استاندار به مدیرعامل ایرانخودرو اهدا شد. 

۰۸:۳۲
۲۰ / ۶ / ۱۳۹۹

تعیین حریم محوطه باستانی شهر دراز ایرانشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات تعیین حریم محوطه باستانی شهر دراز ایرانشهر آغاز شد. 

۰۹:۰۴
۱۸ / ۶ / ۱۳۹۹

راه اندازی استدیوی گردشگری در موزه منطقه ای جنوب شرق 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از راه اندازی استدیوی گردشگری در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان خبر داد.

۰۸:۵۵
۱۸ / ۶ / ۱۳۹۹

ثبت ۸ اثر ناملموس سیستان و بلوچستان در فهرست میراث ناملموس کشور 

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از ثبت ۸ اثر ناملموس این استان در فهرست میراث ناملموس کشور خبر داد. 

۰۸:۵۳
۱۸ / ۶ / ۱۳۹۹

افتتاح فاز نخست مجتمع گردشگری اقامتی شهرستان زهک

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زهک گفت: همزمان با پنجمین روز از هفته دولت فاز نخست مجتمع گردشگری اقامتی شهرستان مرزی زهک افتتاح شد. 

۰۷:۳۵
۱۰ / ۶ / ۱۳۹۹

چمدان سلامت، طرحی نو برای سفرهای هوشمند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری در سالهای اخیر از جمله مشارکت فعال مردم بویژه جوانان در فضای مجازی، اقدامات هماهنگ بخش های مختلف، درک ملی ایجاد شده و ایجاد زیرساخت های لازم از سرزمین ناشناخته ها به سرزمین آرزوها تبدیل خواهد شد  و در این میان نقش رسانه ها نیز بسیار مؤثر و پررنگ است.

۰۹:۵۸
۵ / ۶ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2129