سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

افتتاح ۱۷ پروژه گردشگری در سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: در هفته دولت ۱۷ پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری ۲۸۰ میلیارد ریال در استان سیستان و بلوچستان افتتاح میشود. 

۱۰:۴۳
۲ / ۶ / ۱۳۹۹

تکمیل پرونده شهر ادیمی به عنوان شهر ملی خامه دوزی سیستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: پرونده شهر ادیمی به عنوان شهر ملی خامه دوزی سیستان برای ثبت در فهرست شهرهای ملی صنایع دستی کشور به شورای راهبردی وزارت خانه ارسال شده است.

۱۲:۵۵
۱ / ۶ / ۱۳۹۹

نرم افزار سنجش مقایسه ای جهانی شدن فضای جغرافیایی (C.M.G.G.S) طراحی شد

پژوهشگر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: نرم افزار سنجش مقایسه ای جهانی شدن فضای جغرافیایی (C.M.G.G.S) در مرکز رشد واحدهای فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان طراحی شد.

۱۲:۴۵
۱ / ۶ / ۱۳۹۹

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حرائم میراث فرهنگی  سراوان

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سراوان از جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم تپه شاهمردان روستای دزک و تپه سیاه دک بخشان در بخش مرکزی سراوان خبر داد.

۰۹:۱۴
۲۹ / ۵ / ۱۳۹۹

گردشگری در سیستان و بلوچستان بازیابی میشود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: گردشگری سیستان و بلوچستان با تغییر محصول و بازار، بازیابی میشود.

۱۲:۵۸
۲۸ / ۵ / ۱۳۹۹

ثبت ۲ اثر طبیعی سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: منظر طبیعی خلیج پُزم تیاب و روستای دَرَک کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.

۰۷:۴۱
۲۸ / ۵ / ۱۳۹۹

آغاز فصل دوم مرمت قلعه پسکوه در شهرستان سیب و سوران

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالسلام محمدی سیب اظهار کرد: دومین فصل از مرمت قلعه پسکوه در شهرستان سیب و سوران با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال آغاز شد. 

۱۲:۰۵
۲۷ / ۵ / ۱۳۹۹

مرمت و زیباسازی قلعه سب شهرستان سیب و سوران

به گزارش روابط عمومی امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالسلام محمدی سیب اظهار کرد: قلعه تاریخی سِب که از آن با عنوان شکوه معماری بلوچستان یاد میشود، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در حال مرمت  و زیباسازی است. 

۰۸:۵۲
۲۶ / ۵ / ۱۳۹۹

آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری در زاهدان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری امروز با حضور ۱۷ شرکت کننده در زاهدان برگزار شد. 

۰۸:۱۱
۲۵ / ۵ / ۱۳۹۹

آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری در زاهدان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری که  به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده بود، جمعه ۲۴ مرداد ماه با حضور ۱۷ شرکت کننده در زاهدان برگزار میشود. 

۰۸:۱۰
۲۵ / ۵ / ۱۳۹۹

احداث واحدهای رفاهی بهداشتی در نوار ساحلی مکران

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: به زودی عملیات احداث واحدهای رفاهی بهداشتی در نوار ساحلی مکران آغاز میشود.

۱۲:۲۷
۲۲ / ۵ / ۱۳۹۹

پایان مرمت ارگ سه کوهه هامون با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، منصوره ملاالهی امروز ۲۲ مردادماه ۹۹ اظهار کرد: مرمت ارگ سه کوهه هامون که از ابتدای سال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال آغاز شده بود، پایان یافت.

۱۱:۴۶
۲۲ / ۵ / ۱۳۹۹

جلوگیری از حفاری غیرمجاز در روستای ژاله زهک و دمبیگان قصرقند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علی اکوان اظهار کرد:  نیروهای یگان حفاظت با همکاری مردم محلی از ورود حفاران غیرمجاز به مناطق تاریخی در روستای ژاله زهک سیستان و دمبیگان قصرقند جلوگیری کردند. 

۰۷:۵۳
۲۲ / ۵ / ۱۳۹۹

پیشرفت ۹۰ درصدی بازارچه دائمی صنایع دستی در روستای جهانی کلپورگان

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۹۰ درصدی بازارچه دائمی صنایع دستی در روستای جهانی کلپورگان خبر داد.

۰۷:۵۲
۲۲ / ۵ / ۱۳۹۹

جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حرائم میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در روستای تیس شهرستان چابهار و باربری سلمان زاده زاهدان خبر داد.

۰۹:۵۶
۲۰ / ۵ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2129