سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

اخبار

پایان مرمت قلعه حیدرآباد خاش

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاش از پایان مرمت قلعه حیدرآباد در شهرستان خاش خبر داد. 

۰۹:۲۶
۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

افتتاح کارگاه پارچه بافی دستباف در روستای خواجه احمد زهک

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زهک گفت: کارگاه پارچه بافی دستباف امروز در روستای خواجه احمد زهک افتتاح شد. 

۰۸:۲۱
۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

راه اندازی معاونت گردشگری در سیستان و بلوچستان امکان پذیر نیست

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیگیر بودیم تا معاونت گردشگری را در سیستان و بلوچستان راه اندازی کنیم اما در ساختار کشوری امکان پذیر نبود. 

۰۸:۲۰
۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

داشته های گردشگری سیستان و بلوچستان سرآمد استانها دیگر است

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور گفت: داشته های گردشگری سیستان و بلوچستان به نسبت بسیاری از استانها دیگر سرآمد است.

۰۸:۱۷
۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

سفر اعضای کنسرسیوم تورهای ورودی کشور به شهرستان بندری کنارک

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، یوسف مصلحی امروز ۵ مردادماه ۹۹ اظهار کرد: اعضای کنسرسیوم تورهای ورودی به کشور به منظور بررسی قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری کنارک به این شهرستان سفر کردند.

۱۲:۰۹
۵ / ۵ / ۱۳۹۹

آغاز به کار مجدد پروژه های گردشگری روستای درک و بندر تنگ

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، یوسف مصلحی اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا دوره های آموزش صنایع دستی برگزار نشده اما اقدامات دیگری در حوزه صنایع دستی صورت گرفته که شامل معرفی یک صنعتگر برای اخذ مجوز شرکت سوزن دوزی و برگزاری آزمون و صدور مجوز گواهینامه برای ۴۰ نفر از صنعتگران بود که مجوزها از سوی اداره کل صادر خواهند شد.

۱۶:۵۴
۴ / ۵ / ۱۳۹۹

تلاش برای بیمه ۷۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی در زابل

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، رضا کیخواه آریا اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی معرفی ۷۰ نفر از صنعتگران برای بیمه انجام شده که امیدواریم پس از بررسی با بیمه این تعداد صنعتگران موافقت شود. 

۱۰:۰۳
۴ / ۵ / ۱۳۹۹

برقراری خط جدید پرواز تهران به زاهدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: به زودی خط پروازی تهران به زاهدان به همت اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان و همکاری دفتر هواپیمایی معراج برقرار میشود.

۰۹:۰۰
۱ / ۵ / ۱۳۹۹

دسترسی و سفر به سیستان و بلوچستان باید تسهیل شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، امروز ۳۱ تیرماه ۹۹ نشست مدیرکل و معاونین اداره کل فرودگاه های استان و مدیران شرکت  هواپیمایی معراج با مدیرکل و معاون گردشگری  استان برگزار شد.

۰۸:۵۸
۱ / ۵ / ۱۳۹۹

طرح مقصد ایمن، سفر هوشمند در سیستان و بلوچستان اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع فعالیت واحدهای گردشگری در ایام همه گیری کرونا و لزوم تدوین برنامه تخصصی، جامع و عملیاتی در استقرار استانداردهای بهداشتی واحدهای گردشگری و اعتمادسازی برای مسافران و گردشگران طرح مقصد ایمن، سفر هوشمند در استان سیستان و بلوچستان اجرایی می شود. 

۱۱:۳۰
۲۳ / ۴ / ۱۳۹۹

بازدید رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیای بناهای تاریخی و اماکن فرهنگی از بناهای شهرستان ایرانشهر 

بازدید رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیای بناهای تاریخی و اماکن فرهنگی از بناهای شهرستان ایرانشهر 

۰۷:۰۳
۲۳ / ۴ / ۱۳۹۹

بناهای سیستان و بلوچستان از هزینه نظارت بر مرمت و بهره برداری معاف میشوند

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: در سفر به سیستان و بلوچستان مقرر شد بناهای تاریخی این استان از هزینه نظارت بر مرمت و بهره برداری معاف شود. 

۰۷:۰۲
۲۳ / ۴ / ۱۳۹۹

راه اندازی سامانه فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی 

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره¬برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، گفت: به زودی با همکاری یکی از شتاب دهندگان برتر کشور، سامانه فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی به صورت یکپارچه در سطح کشور راه اندازی می¬شود. 

۰۷:۰۱
۲۳ / ۴ / ۱۳۹۹

مشارکت بنیاد علوی در طرح های میراث فرهنگی و گردشگری قصرقند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، جلسه شورای اداری شهرستان قصرقند با حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور، هادی میرزایی رئیس صندوق احیای و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی استان در سالن فرمانداری شهرستان قصرقند برگزار شد.

۰۷:۱۸
۲۱ / ۴ / ۱۳۹۹

بازدید مدیرکل دفتر حفظ و احیای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از قلعه بمپور و باغ خالصه شهرستان بمپور 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: صبح امروز توسط مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از قلعه بمپور و باغ خالصه شهرستان بمپور بازدید بعمل آمد و راهکارهای لازم برای ورود صندوق حفظ و احیای میراث فرهنگی کشور در راستای بازسازی و واگذاری به بخش خصوصی با تعریف کاربری مناسب با نظارت میراث فرهنگی ارائه شد. 

۰۷:۱۷
۲۱ / ۴ / ۱۳۹۹
تعداد رکورد : 2129