محصول بذرپاشی در سال 96 را سال 1400 برداشت میکنیم

محصول بذرپاشی در سال 96 را سال 1400 برداشت میکنیم

محصول بذرپاشی در سال 96 را سال 1400 برداشت میکنیم

محصول بذرپاشی در سال 96 را سال 1400 برداشت میکنیم

سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۹۵ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: هزینه سفر به سیستان و بلوچستان بالاست و برای ارزان سازی آن باید برنامه ریزی هایی صورت گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود:با توجه به شناسایی قطب ها و کانون های گردشگری در استان تمرکز ویژه ای با بکارگیری همه ظرفیت ها درجهت توسعه حرکت نماییم .

این مسئول ادامه داد: در سال گذشته این حرکت را در ساحل درک و کوه های مریخی امتحان کردیم و امروز سفر به درک و کوه های مریخی در سبد سفرهای لوکس گردشگران ایرانی قرار گرفته است.

وی گفت: باید براساس ظرفیت های هر کدام از بخش ها و شهرستان های استان برنامه ریزی و تمرکز کنیم.

میرحسینی با اشاره به اینکه مقرر شده قطار زاهدان به تهران را تبدیل به فرصت ویژه ای برای ارزان سازی سفر نماییم بیان کرد: 80 درصد واگن های این قطار اشغال است و باید با طراحی بلیط جدید با امکان اقامت درسایرمقصد ها و ادامه مسیر به سمت مقصد زاهدان انگیزه سفر به استان سیستان و بلوچستانرا افزایش دهیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: گردشگران میتوانند خودروهای خود را با هزینه بسیار کم با قطار حمل کنند.
این مسئول با بیان اینکه آژانس ها می توانند از این فرصت بهترین استفاده را بکنند، ادامه داد: باید فرصت ها را بشناسیم و با ایجاد تنوع در مقاصدگردشگری استان انگیزه برای گردشگران به وجود بیاوریم.

وی گفت: تقریبا 30 رویداد را در تقویم رویدادهای استان ثبت کردیم که سعی داریم بعضی ها را به صورت ملی و بعضی را نیز به صورت بین المللی تعریف و به ثبت برسانیم.

میرحسینی تصریح کرد: تا پایان سال ۹۶دو موضوع مهم داریم که مهم ترین آن شرکت در نمایشگاه بین المللی تهران است و فرصت دیگر نوروز است که رالی خانوادگی ملی را در این ایام برنامه ریزی نموده ایم که بخشی از مسیر این برنامه از استان سیستان و بلوچستان عبور میکند و جوایز ارزنده ای دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، با توجه به اینکه گردشگری تجاری رونق بیشتری در سیستان و بلوچستان دارد، موضوع برگزاری جشنواره خرید در استان مطرح شد و باید از این فرصت جهت معرفی هرچه بیشتر استان استفاده کنیم

این مسئول ادامه داد: در 2 سال گذشته برای گروههای مرجع گردشگری ایران مانند راهنمایان گردشگری، مدیران آژانسهای مسافرتی،فعالان طبیعت گردی، و به تعبیری رهبران فکری سفر و گردشگری فم تورهای آشناسازی برگزار. کردیم و موفق شدیم تا حدودی تغییر نگاه را نسبت به این استان بوجود بیاوریم.

وی گفت: سال 96 که سیستان و بلوچستان در آن سال، مقصد گردشگری ایرانیان بود سال بذرپاشی برای توسعه گردشگری در این استان بود و محصول این سال را در سال 1400 برداشت خواهیم کرد.

میرحسینی با اشاره به اینکه در حوزه اشتفال و معیشت مردم، گردشگری حرف اول را در دنیا می زند، بیان کرد: درآمد گردشگری در دنیا یک تریلیارد و 200 میلیارد دلار است و در ایران با اندکی تغییر سیاست گذاری حتما فرصت های جدیدی برای توسعه گردشگری و رشد اقتصادی ایجاد می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مدعی هستیم که می توانیم برای همه اقشار جامعه کسب و کار تعریف کنیم، افزود: همزمان با طرح اشتغال و تسهیلات در سال گردشگری همه فارغ التحصلان دانشگاه ها در هر رشته ای که تحصیل می کنند می توانند به عنوان توراپراتور مجازی در حوزه گردشگری مشغول به کار شوند و حقوق دریافت کنند.

این مسئول ادامه داد: باتوجه به شرایطی که در ایران وجود دارد، نفت و سایر انرژی ها فناپذیر است ولی گردشگری به اندازه عمق شناخت و معرفتی که نسبت به محیط پیرامون پیدا میکنیم می تواند فرصت جدید برای توسعه همه جانبه ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران با 3 قاره و یک سوم جمعیت دنیا هم مرز است و اگر ظرفیت گردشگری دریایی را فعال کنیم و فقط یک درصد از این یک سوم جمعیت دنیا را وارد ایران کنیم باعث تحول در کشور به ویژه چابهار به عنوان دروازه ورودی کشور می شویم.
انتهای پیام