رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هامون خبر داد

برگزاری دوره آموزشی پارچه بافی در شهرستان هامون

برگزاری دوره آموزشی پارچه بافی در شهرستان هامون

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هامون خبر داد

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۲۶ بازدید


رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هامون از برگزاری دوره آموزشی پارچه بافی در شهرستان هامون خبر داد.


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، رضا گنجعلی اظهار کرد: در راستای ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده ها، دوره های آموزشی پارچه بافی در شهرستان هامون در حال برگزاری است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هامون افزود: آموزش پارچه بافی با توجه به بازار هدفی که دارد کمک بسیار زیادی به اشتغال جوانان می کند و در این دوره به 37 نفر آموزش داده شده و قرار است این تعداد به 100 نفر برسد.

این مسئول ادامه داد: دستگاه پارچه بافی از طریق واگذاری تسهیلات 4 درصد بنیاد برکت با ضمانت خود افراد، خریداری و در برای تولید پارچه در اختیارشان قرار داده میشود تا به ازای بافتن هر متر پارچه 20 هزار ریال دریافت کنند.
وی گفت: در این طرح که در شهرستان هامون به صورت پایلوت انجام می شود قرار است 100 نفر در کلاسهای آموزشی شرکت کنند و بعد از آن دستگاه پارچه بافی در اختیارشان قرار گیرد و بعد از اشتغال آنان در صورت موفقیت طرح و کمک به اقتصاد و معیشت خانواده ها، این طرح در حوزه های دیگر سیستان ادامه یابد.

گنجعلی خاطرنشان کرد: بازار هدف محصولات پارچه بافی چفیه، فرم مدارس و فرم لباس پرستاران است اما محصولات پارچه بافی، حوله، انواع پارچه های نخی از پنبه، پشم، ابریشم و کرک میباشد.

انتهای پیام