سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری سیستان و بلوچستان:

اقدمات لازم برای میزبانی از مسافران نوروزی صورت گرفته است 

اقدمات لازم برای میزبانی از مسافران نوروزی صورت گرفته است 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری سیستان و بلوچستان:

چهار‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۵۲ بازدید

سیدمحمدرضا واعظی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: نوروز 97 شاهد حضور گردشگران و مسافران زیادی خواهیم بود و به این منظور اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: حضور در نمایشگاه بین‌المللی فیتور اسپانیا و برگزاری جشنواره‌های گردشگری از جمله اقداماتی است که برای معرفی هرچه بیشتر استان صورت گرفته است.

این مسئول ادامه داد: در پایان سالی که سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگران ایرانیان قرار گرفته مقرر شده تا به ترسیم چهره مثبت استان در نگاه‌ها بپردازیم تا در سال 1400 شاهد شکوفایی صنعت گردشگری در این استان باشیم.

وی گفت: شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران یکی از اقدامات دیگری بود که مورد استقبال گسترده مردم و گردشگران قرار گرفته و امیدواریم زمینه برای معرفی استان و جذب بیشتر گردشگران فراهم شده باشد.

واعظی بیان کرد: حضور در جلسات فرمانداری و ستاد تسهیلات نوروزی چابهار از اقدامات دیگری بود که در این جلسات به بررسی مشکلات و ارائه راهکار مفید برای رفاه گردشگرانی که به قطب گردشگری کشور سفر می‌کنند پرداخته شد.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: مقصد اکثر گردشگرانی که وارد استان می‌شوند چابهار لست و امسال تمهیدات ویژه ای برای تسهیل سفر به این شهرستان در نظر گرفته شده است.

این مسئول ادامه داد: چابهار نه تنها به دلیل اینکه تنها بندر اقیانوسی کشور است و منطقه آزاد تجاری بزرگی را در خود جای داده بلکه به دلیل اینکه بهشتی از ناشناخته‌ها است اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: امروزه سفر به درک و کوه‌های مینیاتوری چابهار از جمله سفرهای لوکس گردشگران است و به این دلیل جلسات متعددی صورت گرفته تا گردشگران با خاطره ای خوش این منطقه را ترک کنند.

واعظی در پایان از بازگشایی مجدد موزه محلی چابهار خبر داد و گفت: موزه محلی چابهار بعد از جانمایی یافته‌های جدید بلوچستان و ایجاد تغیرات کلی بازگشایى شد.

وی خاطرنشان کرد: بزودى دو موزه بزرگ یکی در شهرستان چابهار با مشارکت منطقه آزاد و دیگرى در شهرستان زابل ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام