سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

آیین نوروزگاه در 19 شهرستان استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود 

آیین نوروزگاه در 19 شهرستان استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۸۴ بازدیدسرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت عید نوروز آیین نوروزگاه در 19 شهرستان استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال زایی در ستاد هماهنگی خدمات سفر که به ریاست معاون در استانداری زاهدان در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مهم ترین وظیفه ستاد اجرایی خدمات سفر هماهنگی و سازمان دهی و برنامه ریزی و مدیریت سفر در ایام نوروز است و به کمیته های دهگانه ای هم تقسیم شده که هرکدام بر عهده یکی از دستگاه هاست.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: به مناسبت عید نورز جشنواره خرید در شهرستانهای زاهدان و چابهار و جشنواره صید در شهرستان کنارک از برگزار می شود.

این مسئول از برگزاری کارناوالهای موسیقی در مراکز شهرستان ها، برگزاری جشنواره موج سواری در روستای رمین چابهار، رالی خانوادگی نوروز از هامون تا مکران و برگزاری جشنواره چنگالی نوروزی در ایام نوروز خبر داد و گفت: جشنواره های بومی محلی و نمایشگاه های صنایع دستی در کلیه شهرستاهای استان برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری مسابقات محلی نظیر شترسواری و بازیهای بومی محلی و نیز جشنواره های غذاهای سنتی در شهرستانهای استان که در روزهای اخیر هم در زاهدان برگزار شد، اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات آبی در چابهار و کنارک و نیز اطلاع رسانی، تبلیغات و معرفی جاذبه های گردشگری استان از دیگر برنامه های است که در این ایام اجرا خواهند شد.

جلال زایی برگزاری آیین نوروزگاه ها در 19 شهرستان استان را از مهم ترین برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ایام نوروز دانست و تصریح کرد: این آیین شامل برگزاری موسیقی سنتی، معرفی آداب و رسوم مردم منطقه و نیز برگزاری مسابقات بومی محلی، پخت غذاهای محلی و غیره خواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از بکارگیری راهنمایان گردشگری برای راهنمایی مسافران و گردشگران نورزی خبر داد و افزود: برپایی نمایشگاه های صنایع دستی، استفاده از ظرفیت فعال اقوام و طوایف برای میزبانی شایسته استان سیستان و بلوچستان از مسافران نوروزی و نیز برپایی سیاه چادرها در ورودی شهرهای استان که نماد و نمود استان و قومیت ها هست، سایر برنامه هایی هستند که در ایام نوروز اجرا خواهند شد تا شهروندان، گردشگران و مسافران نوروزی شاهد روزهای خوشی در ایام نوروز در سیستان و بلوچستان باشند.

انتهای پیام