رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد

ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران از طریق پنجره واحد ستاد خدمات سفر ایرانشهر

ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران از طریق پنجره واحد ستاد خدمات سفر ایرانشهر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۰۳۶ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: چهارمین جلسه ستاد سفر شهرستان ایرانشهر روز گذشته به ریاست فرماندار و دبیری میراث فرهنگی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

این مسئول ادامه داد: در این جلسه بر ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران از طریق پنجره واحد ستاد تاکید شد.

این مسئول ادامه داد: همه ادارات عضو ستاد از یک پنجره واحد به نام ستاد اجرایی خدمات سفر، خدمات خود را به مسافرین و گردشگران ارائه میکنند.

وی گفت: برای برگزاری نوروزی متفاوت از همه ظرفیتها برای خدمات رسانی مطلوب استفاده و ورودی های شهر با نمادهای خاص شهرستان آذین بندی میشود.

خدایاری بیان کرد: در این جلسه تاکید شد که همه اعضای ستاد در برگزاری برنامه های فرهنگی چون نوروزگاه اهتمام ورزند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ایرانشهر افزود: بسته های فرهنگی شامل نقشه راهنما، بروشور و غیره در اختیار مسافرین قرار خواهد گرفت.

این مسئول بیان کرد: در این جلسه مقرر شد اداره میراث فرهنگی نسبت به اختصاص راهنمای گردشگر در اماکن میراثی و گردشگرپذیر و مبادی ورودی شهرستان اقدام کند.

وی گفت: قرار است گشتهای بهداشتی متشکل از نهادهای ذی ربط از ابتدا تا انتهای نوروز فعال و با بازرسی سرزده از اماکن با تخلفات احتمالی برخورد کنند.

خدایاری یادآور شد: در این جلسع تاکید شد نهادهای انتظامی و امنیتی، تمهیدات لازم را برای خلق نوروز متفاوت بکار گیرند تا مسافرین و گردشگران با خاطره ای خوش شهرستان ایرانشهر را ترک کنند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر افزود: دهیاری های روستاهای هدف گردشگری و روستاهای جوار جاده های مواصلاتی شهرستان با ارائه محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی و غذاهای بومی و محلی و سوغات سفر خوشی را برای گردشگران و مسافرین فراهم خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رئیس سازمان میراث فرهنگی مبنی بر خوشرویی و صبر و پاکیزگی شهرها و اماکن میراثی و گردشگری ِاهتمام لازم توسط عوامل دست اندرکار به بهترین وجه به عمل آید.

انتهای پیام