معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان:

خوش آمدگویی به مهمانان بخشی از فرهنگ مردم سیستان و بلوچستان است

خوش آمدگویی به مهمانان بخشی از فرهنگ مردم سیستان و بلوچستان است

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان:

چهار‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۰۱ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صبح امروز سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان به همراه معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار زاهدان با اهدای شاخه گل و بسته های فرهنگی از اولین مسافران نوروزی استقبال کردند.

وحیده رخشانی در این رابطه اظهار کرد: این مراسم که در روز نخست فروردین ماه برگزار میشود امسال نیز به دلیل تقارن با شهادت امام هادی (ع) به دومین روز از نوروز 97 موکول شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زاهدان افزود: بسته فرهنگی شامل بروشور و کتابچه معرفی استان و نیز صنایع دستی و شاخه گل به مسافران نوروزی توسط مسئولان اهدا میشود.

باقر کرد، معاون استاندار در این مراسم در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: تجلیل از کارکنان قطار به عنوان افرادی که ساعت های طولانی برای رفاه و ایمنی مردم خدمت میکنند از اقدامات شایسته ای بود که توسط اداره میراث فرهنگی زاهدان و راه آهن جنوب شرق صورت گرفت.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه در آغاز سال نو هستیم و مسافران زیادی از خارج استان به سیستان و بلوچستان سفر میکنند ابراز خوش آمدگویی به مسافران به عنوان بخشی از فرهنگ مردم استان و مهمان نوازی این مردم محسوب میشود.

وی با اشاره به این که این اقدام باعث معرفی فرهنگ مردم این منطقه به سایر هموطنان میشود، گفت:سرزمین ایران در این بخش، از تمدن دیرینه و یک غنای فرهنگی ویژه برخوردار است

وی در راستای تحقق شعار سال افزود: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری شده و به همین منظور اهدای هدایای کوچک اما باصفا که تولید داخل استان باشد میتواند بسیار تاثیرگذار در این زمینه باشد به طوری که مسافرین نوروزی در مراسم استقبال با دریافت صنایع دستی استان بسیار خوشحال شدند.

انتهای پیام