مدیر پایگاه جهانی شهر سوخته:

حفاظت و مرمت در شهرسوخته به طور مداوم انجام میشود

حفاظت و مرمت در شهرسوخته به طور مداوم انجام میشود

مدیر پایگاه جهانی شهر سوخته:

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۰۸ بازدیدحفاظت و مرمت در شهرسوخته به طور مداوم انجام میشود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، روح الله شیرازی مدیر پایگاه جهانی شهر سوخته اظهار کرد: به دلیل اینکه لایه های حفاظتی آثار کشف شده در شهر سوخته بر اثر باران و شرایط بد آب و هوایی دچار فرسایش میشوند این لایه ها هر از چندگاهی تجدید مرمت میشوند و در حال حاضر کارهای مرمتی بر روی این آثار در حال انجام میباشد.

وی افزود: هیچگاه حفاظت و مرمت آثار کشف شده و بنای تاریخی شهر سوخته متوقف نمیشود و مرمت این آثار به طور مداوم انجام میشود.

شیرازی بیان کرد: هفته آینده نوبت مرمت منطقه مسکونی شرقی شهرسوخته است که در حال حاضر لایه حفاظتی کاهگل آن در حال آماده سازی است.

مدیر پایگاه جهانی شهر سوخته در رابطه با جذب گردشگر به این منطقه و بازدید گردشگران از این اثر بزرگ گفت: در ایام نوروز امسال 50 هزار گردشگر از این اثر بازدید کردند که اکثر آنها گردشگران داخلی کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط اقلیمی خاص منطقه سیستان، گردشگران در نیمه دوم سال بیشتر از این اثر بازدید میکنند اما تلاش هایی برای جذب گردشگر در این منطقه شده که از جمله این تلاش ها، هماهنگی با بخش خصوصی و دعوت از تورهای مختلف و تورلیدرها میباشد.

انتهای پیام