سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

سالانه بیش از 2 هزار نفر در سطح استان در رشته مختلف صنایع دستی آموزش داده میشوند 

سالانه بیش از 2 هزار نفر در سطح استان در رشته مختلف صنایع دستی آموزش داده میشوند 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۵۸۸ بازدیدسالانه بیش از 2 هزار نفر در سطح استان در رشته مختلف صنایع دستی آموزش داده میشوند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال زایی اظهار کرد: دوره آموزشی صنایع دستی در تمامی شهرستانهای استان برگزار میشود به طوری که سالانه بیش از 2 هزار نفر هنرجو در سطح استان آموزش میبینند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با تاکید بر آموزش خلاقانه به هنرجویان افزود: صنایع دستی استان باید با حفظ هویت و اصالت به سمت تولیدات فاخر برود.

این مسئول ادامه داد: بیستم خردادماه روز جهانی صنایع دستی است که به همین مناسبت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برنامه های متنوعی را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در سالن آمفی تئاتر موزه منطقه ای جنوب شرق گفت: این مراسم همزمان با روز جهانی صنایع دستی و با اجرای برنامه هایی از قبیل سخنرانی، تجلیل از هنرمندان و صنعتگران پیشکسوت، و تجلیل از صنعتگرانی که نشان ملی مرغوبیت را دریافت کرده اند، برگزار میشود.

جلال زایی بیان کرد: برپایی نمایشگاه تخصصی سفال با نمایش سفالینه های سراسر استان در نگارخانه موزه منطقه ای جنوب شرق نیز از برنامه های دیگری است که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برگزار میشود.

وی به برگزاری مسابقه عکس با موضوع صنایع دستی استان اشاره کرد و گفت: به نفرات برتر این مسابقه جوایز نفیسی اهدا میشود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: افتتاح خانه صنایع دستی روستای گز منزل، افتتاح فروشگاه صنایع دستی زاهدان و دیدار با پیشکسوتان و صنعتگران قدیمی استان از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام