مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار:

بیشتر گردشگران در فصل مونسون از جاذبه‌های طبیعی به ویژه دریا دیدن می‌کنند

بیشتر گردشگران در فصل مونسون از جاذبه‌های طبیعی به ویژه دریا دیدن می‌کنند

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۰۵ بازدیدبیشتر گردشگران در فصل مونسون از جاذبه‌های طبیعی به ویژه دریا دیدن می‌کنند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری فارس از چابهار، دریای چابهار چشم اندازه از زیبایی دارد که یکی از آنها ادغام نشدن دو دریا با یکدیگر است، نمونه این پدیده اعجاب انگیزتر در شهر توریستی اسکاگن کشور دانمارک عنوان کرده اند.

شاید شنیده باشید که در شمال کشور دانمارک در شهر توریستی اسکاگن جایی است که دریای شمال و دریای بالتیک به هم می رسند اما با هم ادغام نمی شوند، یکی از این دریاها شور است و دیگری شیرین است.

جالب است بدانید در سرزمین خودمان در استان پر جاذبه سیستان و بلوچستان، در شهرستان همیشه بهار چابهار، منظره‌های طبیعی که می‌توان قدرت خداوند را در آن نظاره کرد، بسیار زیاد است و وجود دریای دورنگ یکی از آنها است.

در قرآن نیز در سوره مبارکه فاطر آیه 12 به این موضوع اشاره شده است:
«وَمَا یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ وَهَذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ فِیهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن فَضْلِهِ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ»

« این دو دریا یکسان نیستند: یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از هر دو گوشت تازه می‌خورید و از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و می بینی که کشتی ها برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و پیش می روند، باشد که سپاسگزار باشید.»

همانطور که عنوان شد دریای چابهار شگفتی‌های منحصر بفردی دارد که به جرات می‌توان گفت در سایر نقاط کشور بی‌نظیر و در دنیا به صورت موردی می‌توان نمونه‌های آن را یافت.

هم اکنون نیز با شروع فصل مونسون، جوش و خروش دریای چابهار دیدنی‌تر شده و موج‌های بلند آن گردشگران را به سوی خود فرا می‌خواند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار در این زمینه می‌گوید: این چشم‌انداز طبیعی نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده و در این فصل که فصل گردشگری است کمتر کسی دیدن این منظره را از دست می‌دهد.

بلوچ‌زاده بیان کرد: بیشتر گردشگران در فصل مونسون یعنی ماه‌های تیر و مرداد از جاذبه‌های طبیعی به ویژه دریا دیدن می‌کنند.

انتهای پیام