معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

معرفی سیستان و بلوچستان در نمایشگاه گردشگری سلامت عمان

معرفی سیستان و بلوچستان در نمایشگاه گردشگری سلامت عمان

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

چهار‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۰۳ بازدید


معرفی سیستان و بلوچستان در نمایشگاه گردشگری سلامت عمان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: نمایشگاه گردشگری سلامت از دوم تا چهارم مهرماه در مسقط عمان برگزار میشود که سیستان و بلوچستان نیز با همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف در این نمایشگاه معرفی خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: گردشگری ماهیتی فرابخشی دارد و مشارکت و هم افزایی دستگاه های مربوطه میتواند باعث حضور پررنگ و معرفی هرچه بهتر توانمندیهای استان در این نمایشگاه شود.

وی گفت: با مکاتبه ای که مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با رئیس امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی کشور داشت مقرر شد تا هماهنگی هایی با سفیر عمان در راستای شرکت در دو رویداد از جمله نمایشگاه گردشگری سلامت و برگزاری هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در کشور عمان انجام شود.

میرحسینی ادامه داد: هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در عمان بعد از ایام محرم و صفر برگزار میشود و فرصتی برای معرفی و تبلیغات داشته های استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های فراوان بویژه گردشگری دریایی اقیانوسیه هند است که یکی از ظرفیت های مهم استان محسوب میشود، گفت: جلسات متعددی در سازمان میراث فرهنگی کشور برای راه اندازی دوباره خط دریایی برگزار شده است و با توجه به همسایگان خارجی سیستان و بلوچستان باید حلقه های جذب گردشگر را بوجود آوریم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: برای توسعه گردشگری سلامت، باید راه های دسترسی ایجاد شود و خط دریایی حاشیه اقیانوس هند از مهم ترین این راه هاست.

انتهای پیام