معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان مطرح کرد

تمدن دریایی با توسعه دریا محور شکل می گیرد

تمدن دریایی با توسعه دریا محور شکل می گیرد

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان مطرح کرد

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۱۸ بازدید


تمدن دریایی با توسعه دریا محور شکل می گیرد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در اولین جلسه هماهنگی جهت برگزاری نخستین جشنواره گردشگری ساحل نشینان کشور در چابهار که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تنها موقعیت ایران که برای توسعه گردشگری مناسب است سیستان و بلوچستان از طریق توسعه سواحل مکران و دسترسی به آب‌های آزاد هست

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان افزود: سواحل مکران ایران را با 19 کشور حاشیه اقیانوس هند و یک سوم جمعیت دنیا هم مرز میکند.

وی یادآور شد: جشنواره گردشگری ساحل نشینان کشور بهانه ای برای مطرح کردن اهمیت سواحل مکران جهت رشد اقتصادی با تکیه بر توسعه دریامحور است.
میرحسینی تصریح کرد: یکی از دلایلی که اولین دوره جشنواره ساحل نشینان کشور در چابهار برگزار میشود ارجحیت و اهمیت سواحل مکران به لحاظ تجارت، ترانزیت و ظرفیت های گردشگری نسبت به سواحل دیگر کشور میباشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: برگزاری این جشنواره در چابهار میتواند باعث معرفی ظرفیت های منطقه،فراهم نمودن زمینه برای سرمایه گذاری ، افزایش شهرت استان، و افزایش خودباوری در میان مردمان این خطه جهت مشارکت در توسعه شود.

وی با اشاره به اینکه مطرح کردن توسعه دریامحور بدنبال احیا تمدن دریایی است، بیان کرد: تمدن دریایی در کنار سواحل و توسط مردمانی که در انجا زندگی میکند شکل می گیرد لذا برگزاری اینگونه جشنواره ها نقش مهمی درشکل گیری و احیای این تمدن و بستر سازی برای نقش آفرینی مردمان این منطقه در توسعه پایدار متناسب با تاثیر مزیت های دریا در زندگی آنان خواهد بود.

انتهای پیام