نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

اگر ظرفیت ها را بشناسیم تحریم استکبار نمی تواند ما را از پای در بیاورد

اگر ظرفیت ها را بشناسیم تحریم استکبار نمی تواند ما را از پای در بیاورد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۷۹ بازدیداگر ظرفیت ها را بشناسیم تحریم استکبار نمی تواند ما را از پای در بیاورد

آیت الله عباسعلی سلیمانی در همایش فرصت های سرمایه گذاری با دیدگاه توسعه استان سیستان و بلوچستان که در چابهار برگزهر شد اظهار کرد: قدمت تاریخی چابهار آنگونه که بازگو میشود به زمان هخامنشیان برمیگردد.

این مسئول ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان استانی است که به عنوان پهناورترین استان کشور لقب هند کوچک را گرفته است چرا که با وجود آب و هوای متنوع و آفتاب بی نظیر شرایط ویژه ای دارد که از ده درجه دما کمتر نمیشود و از 34 درجه بیشتر نمیشود.

وی گفت: پوشش گیاهی با بیش از 1200 گونه گیاه ثبت شده در سراسر استان وجود دارد و ازین تعداد 70 گونه بدون هیچ سرمایه گذاری کاربرد داروئی دارد و سرمایه گرانبهای دارویی محسوب میشود.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: مقام معظم رهبری توجه به سواحل مکران را جز الویت قرار داده اند و حضور مسئولان در این منطقه مبتنی بر این توجه است.

وی گفت: باید بررسی شود که چطور از ظرفیت تنها بندری که به دریای آزاد ارتباط دارد میتوان استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: اگر از ظرفیت های بندر چابهار بدرستی استفاده شود طمع برخی کشورهای اروپایی از بندر چابهار قطع خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه اگر جهاد کشاورزی در زرآباد از کشاورزان حمایت کند موز کشور تامین خواهد شد خاطرنشان کرد: منطقه باهوکلات از لحاظ تاریخی به بیش از دویست سال تخمین زده شده و انواع گوناگون محصولات را میتوان از باهوکلات بدست آورد.

انتهای پیام