در دهه فجر امسال آغاز میشود

مرمت 13 پروژه مشارکتی در سیستان و بلوچستان

مرمت 13 پروژه مشارکتی در سیستان و بلوچستان

در دهه فجر امسال آغاز میشود

چهار‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۸۶ بازدید


مرمت 13 پروژه مشارکتی در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی با اعلام برنامه های دهه فجر امسال در حوزه های مختلف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: در حوزه میراث فرهنگی، مرمت پروژه های مشارکتی در راستای قانون حمایت از مالکین آثار تاریخی در دهه فجر آغاز میشود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: راه اندازی و افتتاح مجدد موزه پست زاهدان از اقدامات دیگر در حوزه میراث فرهنگی در دهه فجر امسال است.

این مسئول به افتتاح 40 واحد تبدیلی بومگردی در سطح استان به عنوان مهمترین برنامه در حوزه گرذشگری در دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: افتتاح اقامتگاه (هتل) سنتی در زاهدان و افتتاح دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این شهرستان و برگزاری جشنواره غذاهای بومی و محلی در میرجاوه از سایر برنامه هایی است که در این ایام در حوزه گردشگری انجام خواهد شد.

وی در حوزه صنایع دستی به برگزاری جشنواره حصیر در نیکشهر اشاره کرد و گفت: برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در شهرستان های استان و تجهیز کارگاه تراش سنگ زاهدان نیز در دهه فجر امسال از سایر اقداماتی است که در حوزه صنایع دستی در دهه فجر امسال انجام میشود.

جلالزایی یادآور شد: در حوزه سرمایه گذاری، سفره خانه سنتی در زاهدان که ساخت آن از سال گذشته شده بود در دهه فجر امسال افتتاح و مورد بهره برداری قرار میگیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: احداث مجتمع تفریحی اقامتی در زابل و کلنگ زنی سالن آمفی تئاتر شهرسوخته در هامون که با توجه به ثبت جهانی شهرسوخته یکی از نیازهای مجموعه است، از برنامه های دیگر دهه فجر امسال در حوزه سرمایه گذاری است.

انتهای پیام