رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرباز 

اولین جشنواره توانمندی های بومی و محلی سرباز برگزار شد

اولین جشنواره توانمندی های بومی و محلی سرباز برگزار شد

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرباز 

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۵۲۹ بازدید


اولین جشنواره توانمندی های بومی و محلی سرباز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، خلیل نبات زهی اظهار کرد: اولین جشنواره توانمندی های بومی ومحلی سرباز روز گذشته با حضور فرماندار شهرستان، بخشداران بخش های تابعه و هنرمندان در شهر راسک محل مجتمع تفریحی سلطان برگزار شد.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرباز افزود: در جشنواره توانمندی‌ها و توليدات روستاییان محصولات متنوع به ویژه در زمینه صنایع دستی، سوزن دوزی، حصیربافی، سفالگری و آینه دوزی معرفی و به معرض نمایش گذاشته شد.

این مسئول ادامه داد: معرفی جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر، استعدادهای جوان و کارآفرین، و معرفی غذاهای بومی و محلی، معرفی محصولات باغی و زراعی، ایجاد و ارتباط دو سویه شهرنشینان با روستاییان و تقویت روحیه خودباوری و توانمندی جامعه روستایی از اهداف برگزاری جشنواره توانمندی‌های بومی و محلی شهرستان بود.

وی گفت: تجلیل از هنرمندان صنایع دستی و برگزاری مسابقه آشپزی غذاهای محلی از برنامه های دیگر این جشنواره بود که در پایان به نفرات برتر مسابقه آشپزی جوایزی اهدا شد.

نبات زهی با اشاره به اینکه این جشنواره از برنامه هایی است که در آستانه دهه فجر امسال برگزار شده است خاطرنشان کرد: برنامه های دیگری از قبیل تجلیل از صنعتگران پیشکسوت بخش سرباز، حضور در جشن بزرگ انقلاب، غبارروبی مزار شهدا و غیره از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت دهه فجر امسال در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام