مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد 

کلنگ زنی ۳ طرح گردشگری وخدماتی در دلگان 

کلنگ زنی ۳ طرح گردشگری وخدماتی در دلگان 

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد 

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۲۵ بازدید


کلنگ زنی ۳ طرح گردشگری وخدماتی در دلگان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مراسم کلنگ زنی ۳ طرح گردشگری و تفریحی آبگرم کنتی، شهر چگردک و شهر گلمورتی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار دلگان، اعضای شورای اسلامی و قشرهای مختلف مردم در شهرستان دلگان برگزار شد.

علیرضا جلالزایی در این باره اظهار کرد: برای نخستین بار ۳ طرح خدماتی و گردشگری به ارزش ۳ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال در شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان، شهر چگردک و آبگرم طبیعی کنتی با هدف ساخت زیربناها شامل مکان‌های خدماتی، سرویس بهداشتی و مکان‌های عمومی کلنگ زنی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: با توجه به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان، انتظار داریم طرح های یادشده در دلگان و چگردک تا دوماه آینده به بهره برداری برسد.

وی صنعت گردشگری را از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان عنوان کرد و گفت: سیستان و بلوچستان با داشتن ظرفیت‌های خوب گردشگری می‌تواند در این بخش زمینه اشتغال مناسبی را در استان بویژه در روستاها فراهم کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد: سکونت ۵۱ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان در روستاها، ظرفیت‌ و جاذبه‌ خیلی خوبی محسوب می شود که توجه به این ظرفیت‌ها می‌تواند زمینه ساز معرفی استان به قطب گردشگری باشد.

جلالزایی صنعت گردشگری را دومین صنعت مهم در دنیا عنوان کرد و اظهار داشت: با تلاش همه دستگاه‌ها می‌توانیم از این صنعت به عنوان یکی از پردرآمدترین صنایع کشور استفاده کنیم.

گفتنی است؛ گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در 485 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و تالاب هامون جازموریان در این شهرستان قرار دارد.

انتهای پیام