مدیر پایگاه جهانی شهرسوخته سیستان خبر داد

افزایش اعتبارات محوطه جهانی  شهرسوخته در سال ۹۷

افزایش اعتبارات محوطه جهانی  شهرسوخته در سال ۹۷

مدیر پایگاه جهانی شهرسوخته سیستان خبر داد

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۰۲ بازدید


افزایش اعتبارات محوطه جهانی شهرسوخته در سال ۹۷

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، نشست مدیرکل و روسای ادارات میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان با دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در مجتمع پژوهشی فرهنگی شهرسوخته برگزار شد.

مجید کلانوری در این نشست اظهار کرد: سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرسوخته سیستان اختصاص داده شد که این اعتبار تنها با پیگیریهای نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اختصاص یافته است.

مدیر پایگاه جهانی شهرسوخته در این نشست افزود: با توجه به اینکه بالغ بر هزار و ۸۰۰ اثر ثبتی در منطقه سیستان وجود دارد، نبود نیروی انسانی متخصص در این منطقه یک ضعف و مشکل اساسی است.

وی ادامه داد: درسالهای اخیر در منطقه حوضدار سیستان تغییرات زیادی صورت گرفته که در یک سایت تاریخی کشور حتی در نیم قرن اخیر چنین تغییراتی حاصل نشده است.
کلانوری بیان کرد: خاستگاه آسباد های دنیا، سیستان است و امسال نیز پرونده ثبت جهانی این آسبادها تکمیل و ارسال شده و قطعا این پرونده شکست نخواهد خورد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت جهانی آثار دیگری از قبیل کوه خواجه و دهانه غلامان در منطقه سیستان در دستور کار سالهای آینده میراث فرهنگی استان قرار دارند که اگر این آثار ثبت جهانی شوند در منطقه سیستان یک استقلال و تحول بزرگ را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام