معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

احیای جازموریان توسعه گردشگری دلگان را بدنبال دارد

احیای جازموریان توسعه گردشگری دلگان را بدنبال دارد

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

چهار‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۷۶ بازدید


احیای جازموریان توسعه گردشگری دلگان را بدنبال دارد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نشست فرماندار دلگان با مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: گردشگری صنعتی میان بخشی و چند وجهی است که باید دستگاه ها، بخش خصوصی و همه عناصر توسعه دهنده آن با هم همکاری کنند که در این صورت در حوزه گردشگری شاهد اتفاقات بزرگتری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دلگان شهر آبشارهای زنده است، افزود: در کنار چای ترش، حنا و ظرفیت های تاریخی دلگان بحث آبشارهای زنده بر نگاه گردشگران بسیار خوش نشسته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: دلگان یکی از ورودی های استان است که نیاز هست در حوزه زیرساختی به آن توجه بیشتری شود.

وی یادآور شد: در سالهای اخیر برای پدیده های تک مکانی و تک زمانی استان رویداد تعریف کردیم تا از این طریق باعث افزایش شهرت استان، تنوع بخشی به جاذبه های گردشگری و توزیع سفر در استان شویم.

میرحسینی بیان کرد: هرچقدر تنوع در برنامه های گردشگری ایجاد کنیم به همین نسبت گردشگران بیشتری جذب خواهیم کرد.

دبیر برگزاری جشنواره حنا افزود: اگر جشنواره حنا، چای ترش، آبشارهای استان در تقویم گردشگری استان ثبت شد به این دلیل هست که از این ظرفیت ها برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: شروع این جشنواره منطقه ای است اما میتواند در آینده به صورت ملی و حتی بین المللی برگزار شود.

میرحسینی با بیان اینکه در گردشگری خلاق گردشگران بیشتر از اینکه مشاهده گری صرف از آثار داشته باشند، بدنبال تجربه کردن و مشارکت در تولید و فرهنگ هستند، افزود: این شهرستان میتواند به عنوان یکی از اکوموزه های استان معرفی شود اما در ایجاد اکوموزه شرط زنده بودن و ادامه حیات با محوریت انسان است و تعهد جامعه محلی برای حفظ بلندمدت منطقه مورد نیاز است و شرط بقای آن تامین اقتصاد جامعه محلی است.

انتهای پیام