امروز صورت گرفت

بازدید سخنگوی هیأت دولت از طرح‌های مشاغل خانگی در شهرک میر هامون

بازدید سخنگوی هیأت دولت از طرح‌های مشاغل خانگی در شهرک میر هامون

امروز صورت گرفت

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۴۶ بازدید


بازدید سخنگوی هیأت دولت از طرح‌های مشاغل خانگی در شهرک میر هامون

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علی ربیعی سخنگوی هیأت دولت و جمعی از مسؤولان از طرح‌های مشاغل خانگی و خرد اجرا شده در روستای شهرک میر هامون بازدید کردند.

ربیعی در این بازدید اظهار کرد: در ۲۴ ماه آینده شاهد تحولات خوبی در سیستان و بلوچستان خواهیم بود، تاکنون ۳۴ و نیم میلیارد تومان پروژه را افتتاح کردیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته قول روستای بدون بیکار را دادیم، گفت: کار پرورش دام در منطقه تعلل داشت اما الان این استان می‌تواند محل ترانزیت گوشت برای کشور باشد.

رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: بیش از همه استان ها برای این منطقه وام ارزان قیمت در نظر گرفته ایم، پروژه های معادن بزرگ را در نظر گرفته‌ایم معادنی که بشود ارزش افزوده را افزایش داد.

این مسؤول افزود: در سراوان و چابهار روی خرما و بسته بندی خرما برنامه هایی انجام و زنجیره خرما در حال شکل گیری است، همچنین ۲۰ میلیارد تومان به معرفی و تقویت سوزن دوزی و صیادی اختصاص داده ایم.

همچنین با حضور مسؤولان نخستین طرح پرورش و سم گیری عقرب در سیستان و بلوچستان در شهرک میر شهرستان هامون افتتاح شد، این طرح برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان و برای پنجمین بار در کشور افتتاح می شود.

برای این طرح ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده که این میزان اعتبار از محل تسهیلات اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تامین شده است.

انتهای پیام