دبیر ستاد فناوری نو و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رییس جمهور:

باید فناوری را در حوزه تولیدات صنایع دستی به کاربگیریم

باید فناوری را در حوزه تولیدات صنایع دستی به کاربگیریم

دبیر ستاد فناوری نو و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رییس جمهور:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۰۷ بازدید


باید فناوری را در حوزه تولیدات صنایع دستی به کاربگیریم

دبیر ستاد فناوری نو و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در عرصه صنایع دستی در امر تولید توانمندی‌های خوبی در کشور داریم، باید فناوری را در حوزه تولیدات صنایع دستی به کاربگیریم تا آن محصول امکان عرضه در بازارهای جهانی را پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، سید محمد حسین سجادی در نشست معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور با صنعتگران اظهار کرد: پیگیری موضوعات صنایع دستی را در چند سال اخیر در معاونت علمی و فناوری رییس جمهور آغاز کردیم، یک هدف اصلی داریم که بتوانیم علم و فناوری را در همه حوزه ها تزریق کنیم.

دبیر ستاد فناوری نو و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رییس جمهور افزود: اگر روح فناوری به نگاه های سنتی اضافه نشود داشته های سنتی ما رو به زوال خواهد رفت، در تلاشیم که فناوری و نوآوری را در عرصه‌های مختلف از جمله صنایع دستی به خدمت بگیریم تا قابلیت بهتری پیدا کنند.

وی اضافه کرد: در عرصه صنایع دستی در امر تولید توانمندی‌های خوبی در کشور داریم اما آنچه باید اتفاق بیفتند بخشی در عرصه تولید است که باید فناوری را به خدمت بگیریم تا یک محصول صنایع دستی امکان عرضه در بازارهای جهانی را پیدا کند.

وی افزود: اینکه در عرصه صنایع دستی صاحب برنده جهانی شویم مسایلی است که با فناوری روز امکان پذیر است، پارکهای علم پارکهایی هستند که میتوانند به شرکت ها و ارتقای کیفیت تولید کمک کند، خانه های صنایع خلاق، یکی از برنامه های محوری با همکاری معاونت صنایع دستی میتواند باشد.

دبیر ستاد فناوری نو و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رییس جمهور گفت: عرصه صنایع دستی، با این که عرصه مهمی برای کشور است اما متاسفانه صنعتگران که اکثرا قشر کم درآمد جامعه هستند، آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفتند.

انتهای پیام