در نیمه نخست امسال صورت گرفت

فضاسازی و احداث بازارچه دایمی در کارگاه سفال کلپورگان با اعتبار ۳ میلیارد ریال

فضاسازی و احداث بازارچه دایمی در کارگاه سفال کلپورگان با اعتبار ۳ میلیارد ریال

در نیمه نخست امسال صورت گرفت

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۱۶ بازدید


فضاسازی و احداث بازارچه دایمی در کارگاه سفال کلپورگان با اعتبار ۳ میلیارد ریال

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، حمزه ندرت زهی اظهار کرد: در نیمه نخست سال ۹۸ تعداد ۱۱۵ هنرجو در کلاس های آموزش صنایع دستی در دو ترم و ۷ کلاس آموزش دیدند و در پایان پس از برگزاری آزمون گواهینامه را دریافت کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی سراوان افزود: در روز صنایع دستی از صنعتگران سفال کلپورگان تجلیل و برنامه ای شاد و مفرح با اجرای بازیهای بومی و محلی در محل کارگاه سفال کلپورگان برگزار شد.

این مسئول ادامه داد: در این مراسم نشان کارگاهی برتر به ۴ نفر از صنعتگران که نمره حد نصاب توسط بازرسان را کسب کرده بودند، اهداء و ۱۰ قطعه سفال نیز جهت دیافت نشان ملی مرغوبیت به معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان ارسال شد.

وی گفت: از دیگر فعالیت های این اداره در نیمه نخست سال برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در سراوان و اعزام صنعتگران به نمایشگاه های سایر استان ها است.

ندرت زهی در حوزه گردشگری به برگزاری جشنواره هامین در روستای پره کنت و افتتاح مجتمع گردشگری وشین باغ و بوم گردی مجتمع دزک اشاره کرد و افزود: تورهای گردشگری یک روزه با همکاری سمن های گردشگری و اداره ورزش و جوانان نیز در سراوان انجام شد.

رئیس میراث فرهنگی سراوان بیان کرد: در حوزه میراث فرهنگی از ابتدای سال تاکنون مرمت قلعه دزک، دبستان قلنبر، مقابر تاریخی جالق، مرمت مسجد جامع دزک و سرجو از محل اعتبارات اداره کل نیز آغاز شده است.

وی گفت: در حوزه سرمایه گذاری احداث مجتمع رفاهی بهداشتی در روستای هدف گردشگری ناهوک با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان، احداث دو واحد اقامتی با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان نیز انجام شده است.

ندرت زهی خاطرنشان کرد: احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در محوطه کارگاه سفال کلپورگان و فضاسازی و نورپردازی این کارگاه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ ملیون تومان و احداث کوره ۴ کلپورگان در داخل کارگاه از مهمترین اقدامات و فعالیت های انجام شده در نیمه نخست سال در اداره میراث فرهنگی سراوان است.

انتهای پیام