امروز صورت گرفت

حضور سفیر اندونزی و هیات همراه در سیستان و بلوچستان

حضور سفیر اندونزی و هیات همراه در سیستان و بلوچستان

امروز صورت گرفت

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۵۵۰ بازدید


حضور سفیر اندونزی و هیات همراه در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، سفیر اندونزی و هیات همراه با هدف گسترش فعالیت های اقتصادی و گردشگری به این استان سفر کرد.

مجتبی میرحسینی در این زمینه بیان کرد: در سفر دو روزه سفیر اندونزی و هیات همراه به استان در نشست های جداگانه ای زمینه همکاری های مشترک بررسی میشود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
افزود: با توجه به اینکه خط دریایی اندونزی دبی فعال هست، راه اندازی خط دریایی اندونزی چابهار می تواند چابهار را در نقش هاب منطقه ای گردشگری و ترانزیت منطقه قرار دهد.

وی گفت: بررسی ظرفیت های پایانه مرزی میلک و میرجاوه به منظور توسعه اقتصادی و گردشگری، نشست با استاندار و بخش خصوصی گردشگری و اتاق بازرگانی و بررسی مسائل مربوط به ورود و خروج گردشگران کشور اندونزی در سیستان و بلوچستان از جمله مباحث مطروحه بین مقامات استان و سفیر اندونزی خواهد بود.

میرحسینی بیان کرد: برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز از جمله موارد مهم برای طرح در نشست بخش خصوصی گردشگری با سفیر اندونزی خواهد بود.

این مسئول یادآور شد: در روز نخست، وزیر مختار و دبیر اول سفارت اندونزی از سایت تاریخی کوه خواجه و سایت جهانی شهر سوخته و پایانه های مرزی کهک و میلک بازدید داشتند.

انتهای پیام