استاندار سیستان و بلوچستان:

درآمدزایی در حوزه گردشگری مسئله مهمی است

درآمدزایی در حوزه گردشگری مسئله مهمی است

استاندار سیستان و بلوچستان:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۲۸۶ بازدید


درآمدزایی در حوزه گردشگری مسئله مهمی است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با فعالین گردشگری استان اظهار کرد: موضوع گردشگری در دنیا به همه بخش های اقتصادی طعنه زده اما در کشور ایران توجه کمتری به این موضوع شده است.

وی گفت: باید نوع نگاهمان را تغییر دهیم و منتظر اینکه فقط دولت شغل ایجاد کند نباشیم.

موهبتی با اشاره به اینکه در بخش گردشگری باید به موضوع درآمدزایی توجه شود و مشاغل گردشگری جدی گرفته شود، بیان کرد: بودجه گردشگری امسال ۵۰ درصد افزایش یافته که در سال آینده باید افزایش بیشتری را شاهد باشیم اما این بودجه فقط می تواند تا حدودی در رفع مشکلات گردشگری موثر باشد و تاسیسات گردشگری باید درآمدزایی کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بدون کاشت و بذرپاشی، برداشتی صورت نمی گیرد و سرمایه گذاری در این حوزه است که در آینده ثمر خواهد داد.

این مسئول بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان باید با هماهنگی و نظارت کامل و برنامه ریزی صحیح، دستگاههای اجرایی را هماهنگ و همسو کرده تا در راستای توسعه گردشگری استان گام بردارند.

وی گفت: در روابط اقتصادی نیاز به رابطه برد برد است و باید به گونه‌ای عمل شود که همه اقشار از توسعه اقتصادی گردشگری سود ببرند.

موهبتی بیان کرد: از ظرفیت های دهیاری ها در راستای تغییر چهره استان استفاده شده و اعتباراتی برای این امر در نظر گرفته شده اما باید در این زمینه شتاب بیشتری صورت گیرد.

وی با تاکید بر رفتار مناسب کارکنان تاسیسات گردشگری گفت: برخی رفتارهای پر جاذبه می‌تواند گردشگران را از نقاط مختلف دنیا جذب کند به عنوان مثال رفتار مهربانانه و مهمان نوازی یک کارگر بلوچ چنان جاذبه ای را ایجاد کرده گردشگر خارجی از نقطه دور دنیا به بلوچستان کشانده است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: باید با هم افزایی و همدلی و استفاده از همه ظرفیت های استان در رفع موانع تلاش کنیم و فرهنگ سازی صورت گیرد تا همه مردم بدانند اگر توسعه استان شکل گیرد، نفعش برای همه اقشار است.

موهبتی ادامه داد: این استان فرودگاه های زیادی دارد اما باید تلاش شود تا تعداد پروازها نیز افزایش یابد.

وی با تاکید بر موضوع آموزش در این حوزه بیان کرد: دوره های آموزشی بازاریابی و تهیه مواد اولیه صنایع دستی نیز امری است که در بحث گردشگری باید جدی گرفته شود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: باید با حفظ طرحهای سنتی صنایع دستی، خلاقیت در آثار ایجاد شود تا این هنر پرمصرف شده و بازار پیدا کند.

این مسئول یادآور شد: توسعه گردشگری با برنامه مشخص و هدف گذاری و پیوند با حوزه های مختلف صورت میگیرد و باید به گونه‌ای عمل شود که برای همه منفعت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با مطالبه گری درست، برنامه‌ریزی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی با بخش خصوصی استان و بهره گیری از ظرفیت‌های بزرگ استان از جمله دریا، مرز و غیره فرصتهای خوبی ایجاد شود که زمینه ساز توسعه استان شود.

انتهای پیام