معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

بروزرسانی سند جامع گردشگری سیستان و بلوچستان

بروزرسانی سند جامع گردشگری سیستان و بلوچستان

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

چهار‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۲۲۴ بازدید


بروزرسانی سند جامع گردشگری سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در اولین نشست اتاق فکر صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: امروز گردشگری راهنمای توسعه شده و دولتها بعد از حضور گردشگران در منطقه به فکر ایحاد زیرساخت در آن مناطق می افتند.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: جغرافیای گردشگری ایران با برنامه ریزی های بعمل آمده تغییر کرده و امروز مقاصد ناشناخته بعنوان فرصت جدید گردشگری ایران به شمار می روند و توزیع سفر در کشور با همین رویکرد جدید اتفاق افتاده است.

این مسئول ادامه داد: از سال ۹۴ سند جامع گردشگری را به عنوان سند بالادستی آماده کردیم و با بروزرسانی های انجام شده در این سند سعی شده تا اقدامات را با نگاه نو، خلاقانه و علمی با عقل و خرد جمعی همراه سازیم.

وی گفت: گردشگری در حوزه اشتغال و معیشت در ساختار جدید تولید، کسب و کارهای مورد علاقه جوانان را ایجاد میکند که توجه به این ظرفیت فرصت های فراوانی را خلق خواهد نمود.

میرحسینی بیان کرد: در سال ۹۶ با هدف تغییر نگاه استان را بعنوان مقصد جدید گردشگری ایران معرفی شد تا نتیجه این بذر رادر سال ۱۴۰۰ ببینیم

وی گفت: مهمترین ظرفیت گردشگری سیستان و بلوچستان مردمان ما با خلق و خویی متفاوت و وسعت نظر هستند که در حضور گردشگران و دوباره آمدن آنها به استان بسیار موثر هستند.

معاون گردشگری افزود: در چند سال گذشته سعی بر افزایش تاسیسات گردشگری شده و این تاسیسات از ۴۰ مورد در سال ۹۴ به ۱۵۰ مورد در سال ۹۸ رسیده است و امروز شاهد رشد چهار برابری این تاسیسات در استان هستیم.

وی گفت: سال ۹۸ پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان شکل گرفت که با برنامه های مختلف نشست بخش خصوصی، ایجاد دفاتر اطلاع رسانی گردشگری سیستان و بلوچستان در استانهای مختلف، برنامه شبهای فرهنگی شاهد تاثیرات خوبی بودیم که در گزارش پویش ملی به ریاست جمهور، وزارت گردشگری کشور مورد تقدیر واقع شد.

معاون گردشگری افزود: اقدامات لازم برای انتخاب سیستان و بلوچستان بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای حاشیه هند در سال ۱۴۰۰ در حال انجام است.

این مسئول ادامه داد: اتاق فکر گردشگری استان با حضور اساتید دانشگاههای استان و اعضای هیات علمی و بخش خصوصی با هدف نواندیشی و انجام فعالیت های خلاقانه بعنوان بازوی همفکری و اندیشکده گردشگری شکل گرفت و مقرر است تدوین اسناد و طرح های اولویت دار گردشگری از طریق ساختار جدید دنبال می شود.

وی گفت: در بخش حقوق گردشگر نیاز به تدوین نظام نامه حقوقی گردشگران داریم تا گردشگران با تصویر ذهنی مثبت وارد ایران شوند.

انتهای پیام