معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

حضور سیستان و بلوچستان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

حضور سیستان و بلوچستان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

چهار‌شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۳۱ بازدید


حضور سیستان و بلوچستان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار میشود، شرکت خواهد کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: در حال برنامه ریزی برای حضور متفاوت در این نمایشگاه هستیم و با برنامه ریزی که صورت گرفته قرار است از اقلام معرفی استان که به ۵ زبان ترجمه شده در این نمایشگاه رونمایی شود.

این مسئول ادامه داد: برپایی سیاه چادر عشایری و ارائه غذاهای محلی، ارائه محصولات مختلف استان با هدف معرفی ظرفیت های ناشناخته در راستای افزایش تقاضای سفر در آستانه نوروز۹۹ بخش دیگری از برنامه های حضور در این نمایشگاه است.

وی گفت: اجرای پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان نتایج مثبتی برجای گذاشت و قرار است این اقدامات در بخشی از نمایشگاه گردشگری تهران به نمایش گذاشته شود.

میرحسینی بیان کرد: حضور صنعتگران صنایع دستی و بخش خصوصی گردشگری به منظور فروش محصولات و استفاده از فرصت بازاریابی، نشست های مشترک با بخش خصوصی سایر استانها و انجام تبلیغات هدفمند نیز از دیگر برنامه های سیستان و بلوچستان در نمایشگاه گردشگری تهران خواهد بود.

معاون گردشگری افزود: اجرای موسیقی محلی و آیین های سنتی استان نیز در این نمایشگاه علاقه مندان زیادی دارد بهمین منظور دو گروه موسیقی از سیستان و بلوچستان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: حضور سیستان و بلوچستان در نمایشگاههای بین المللی فرصت مهمی برای معرفی و کسب تجارب ارزنده است گفتگو با گردشگران بین المللی و شناخت ذائقه ها، سلیقه ها و ارزشهای هر کدام از مردمان مناطق مختلف دنیا دستاورد مهمی است که حضور در این نمایشگاه ها ایجاد کرده است.

میرحسینی یادآور شد: با توجه به مذاکره فنی بخش خصوصی استان در نمایشگاه FITUR ۲۰۲۰ با شبکه جهانی مراکز اقامتی، زمینه پیوستن هتل های استاندارد استان به این شبکه‌ فراهم شده است.

وی گفت: همچنین با بررسی شیوه های تبلیغ مقاصد گردشگری در نمایشگاه FITUR 2020 تهیه اقلام تبلیغاتی استان با هدف نفوذ در بازارهای جهانی گردشگری به منظور کسب سهم استان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون گردشگری استان ادامه داد: علیرغم اتفاقات اخیر وقتی از حس و علاقه گردشگران راجع به ایران و ایرانی سوال میکنیم عشق و علاقه برای حضور در نگاهشان موج میزند و با افتخار از ایران نام می برند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان استان سیستان و بلوچستان بعنوان مقصد جدید و ناشناخته جای خود را در بین گردشگران بین المللی باز کرده و سالانه شاهد حضور تورهای ورودی با برنامه سفر به مقصد سیستان و بلوچستان هستیم.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید