مسئول تبلیغات گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

گردشگری در خانه با خانواده / برنامه ریزی برای سفر و سیاحت بعد از بین رفتن کرونا

گردشگری در خانه با خانواده / برنامه ریزی برای سفر و سیاحت بعد از بین رفتن کرونا

مسئول تبلیغات گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۶۳ بازدید


گردشگری در خانه با خانواده / برنامه ریزی برای سفر و سیاحت بعد از بین رفتن کرونا

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان، محمدعلی ابراهیمی اظهار کرد: گردشگری در خانه با خانواده در روزهایی که ویروس کرونا در کشور ایران نیز شیوع پیدا کرده، از طرف حوزه گردشگری پیشنهاد میشود.

وی گفت: با توجه به تاکید متخصصین امر و مسئولین بخش سلامت، برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا و مبتلا نشدن به این بیماری، نیاز است مردم در منازل خود با رعایت نکات بهداشتی بمانند.

مسئول تبلیغات و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: هرچند این موضوع شاید در نگاه اول به ضرر بخش گردشگری باشد که قاعدتا همینطور است ولی جان مردم و سلامت خانواده‌ها بسیار ارزشمندتر از این قضیه است لذا برای توجه دادن خانواده ها به ماندن در خانه، طرح گردشگری در خانه پیشنهاد میشود.

وی گفت: در غالب این طرح با مدیریت و برنامه ریزی مناسب استفاده از فضای مجازی و گردشگری مجازی برای بازدید از ظرفیتهای تاریخی، طبیعی و فرهنگی همچنین آشنایی با آیین و ادبیات، تاریخ و فرهنگ کهن بسیار ضروری است.

پژوهشگر حوزه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: در همین راستا فعالین این حوزه و اصحاب رسانه و تبلیغات با بروزکردن و ایجاد محتوای مناسب می توانند بستر کار را بیش از پیش فراهم کنند.

ابراهیمی ادامه داد: در استان، سایت و پورتال اطلاع رسانی اداره کل و معاونت گردشگری با همکاری روابط عمومی آماده شده است و اطلاعات مناسبی از جمله مطالب تخصصی؛ تصاویر، فیلم، موسیقی و کتاب خوانی در بخشهای مختلف بارگذاری شده است.

وی با اشاره به ارسال محتوای جدید برای خبرگزاریها، شبکه های اینترنتی و اجتماعی و صفحات پرطرفدار شخصی، افزود: خلاء اطلاعاتی موجود برای استفاده کاربران با همکاری رسانه ها برطرف میشود.

ابراهیمی بخشی دیگر از طرح گردشگری در خانه را مطالعه کتاب و نوشتن عنوان کرد و گفت: تماشای فیلم و شنیدن موسیقی یا برنامه های فکری، بازیهای محلی و خاطره گویی، تماس تلفنی و مجازی با دوستان، اقوام و ایجاد سرگرمی های سالم، تفکر به داشته ها و نیایش و البته ستایش پرودگار نیز میتواند همراه با برنامه ریزی برای سفر و سیاحت بعد از این دوران، بخشی از طرح گردشگری در خانه باشد.

وی با تاکید بر دانش کهن طب سنتی و بهره از گیاهان دارویی تایید شده در روستاها و مناطق مختلف از مردم خواست به توصیه های مسئولین گوش فرا داده و با رعایت نکات پزشکی، سفرهای غیرضروری خود را به زمان مناسب تری موکول کنند تا همچون برهه های دیگر تاریخ که در کنار یکدیگر از سختی ها عبور کرده اند از این آزمایش و سختی نیز با صدمات کمتر و حتی حداقل خطرپذیری به یاری پروردگار عبور کنند.

انتهای پیام