رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز خبر داد

تولید لباس بیماران کرونا در نیمروز

تولید لباس بیماران کرونا در نیمروز

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز خبر داد

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۷۰ بازدید


تولید لباس بیماران کرونا در نیمروز

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز گفت: توجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری و هماهنگی که با یکی از بیمارستانهای تهران بخشی از لباس بیماران توسط صنعتگران صنایع دستی شهرستان نیمروز تولید میشود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری و هماهنگی که با یکی از بیمارستانهای تهران صورت گرفته بخشی از لباس بیماران در این شهرستان توسط صنعتگران صنایع دستی تولید می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز افزود: صنعتگران صنایع دستی البسه محلی که با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان در نمایشگاههای سراسری حضور پیدا میکنند طبق سفارش و هماهنگی که نماینده بیمارستانی با آنها در تهران انجام گرفته در حال تولید لباس بیمارستانی در کنار کار اصلی خودشان که تولید لباس محلی سیستان است مبادرت ورزیدند.

این مسئول ادامه داد: این صنعتگران در راستای همکاری و همچنین اشتغالزایی در بخشی از فعالیت و تولیدات کارگاه خود این روزهای برای عبور از این بیماری سخت مبادرت ورزیدند.

وی گفت: در ضمن تولید لباس برای بیماران در برخی از مواقع نیز ماسک رایگان تهیه و در اختیار شهروندان ادیمی قرار می گیرد.

میرحسینی خاطرنشان کرد: ان شاءالله با عبور از این بیماری که در کشور شیوع پیدا کرده بتوانیم همچنان ادامه همکاری با بیمارستانها در سراسر کشور را داشته باشیم و شاهد اشتغالزایی روز افزون بانوان و صنعتگران نیمروزی باشیم.

وی گفت: این لباسها بعد از تولید توسط صنعتگران ضدعفونی و از طریق پست پیشتاز به تهران ارسال میشود.

انتهای پیام