رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز:

بوم بازار محلی صنایع دستی نیمروز به حالت تعطیل در آمد 

بوم بازار محلی صنایع دستی نیمروز به حالت تعطیل در آمد 

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز:

سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۲۷ بازدید


بوم بازار محلی صنایع دستی نیمروز به حالت تعطیل در آمد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: با اعلام ستاد پیشگیری بیماری کرونا برای جلوگیری از گسترش این بیماری در مراکز تجمع و با نظر مدیرکل میراث فرهنگی استان و ستاد پیشگیری شهرستان نیمروز، بوم بازار محلی این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز افزود: این بوم بازار صنایع دستی در اوایل دهه فجر امسال با همکاری شهرداری شهر ادیمی و شورای اسلامی شهر و با حضور مسئولین افتتاح شد.

این مسئول ادامه داد: هدف از راه اندازی این بوم بازار و بازارچه محلی صنایع دستی در شهر ادیمی «شهر خامه دوزی سیستان»، فروش تولیدات هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی شهرستان بویژه در رشته و هنر اصیل خامه دوزی برپا بود.

میرحسینی یادآور شد: این بازار محلی در فرصت مناسب و بعد از عادی شدن شرایط حاکم بر منطقه و کشور بر اثر شیوع ویروس کرونا، با قدرت و اقدامات موثرتری راه اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این بازارچه در مکانی موقتی با 40 غرفه صنایع دستی ایجاد شده و توانمندیهای بانوان شهرستان بویژه محصولات خامه دوزی سیستان در شهر ادیمی در این بازار به فروش میرسد.

گفتنی است؛ این بازارچه با همکاری مسئولین شهرستانی برپا شده و نیاز صنعتگران صنایع دستی ایجاب میکند تا تدابیر لازم برای ساخت مجتمع آموزشی، تولیدی و فروش محصولات دائمی در شهر خامه دوزی سیستان اندیشیده شود.

انتهای پیام