استاندار سیستان و بلوچستان: 

ایستگاه های غربالگری کرونا در ورودی شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان فعال شده است 

ایستگاه های غربالگری کرونا در ورودی شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان فعال شده است 

استاندار سیستان و بلوچستان: 

سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۹۹ بازدید


ایستگاه های غربالگری کرونا در ورودی شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان فعال شده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به همه فرمانداران ابلاغ شده در محل ورودی تمامی شهرستان های استان ایستگاه های غربالگری بیماری کرونا را فعال کنند و در صورتی که افرادی با علائم سرماخوردگی شناسایی شوند، به مدت دو هفته با هزینه خودشان قرنطینه خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی اظهار کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه، ورود مسافران به هر یک از شهرستانهای استان به شدت کنترل میشود.

وی گفت: از مردم سیستان و بلوچستان که در سایر استان‌ها زندگی می‌کنند می‌خواهیم برای حفظ سلامت خود و نزدیکانشان در تعطیلات نوروز امسال به این استان سفر نکنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی به استان محدود شده است، افزود: تمامی تمهیدات لازم در بیمارستان ها و مکان هایی دیگر برای گذراندن دوران نقاهت بیماران اندیشیده شده است.

وی گفت: تولید مواد ضدعفونی و ماسک نیز در ۱۰ کارگاه در حال انجام است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است؛ افزود: همه برنامه های مقابله با بیماری کرونا فقط با انجام اقدامات پیشگیرانه و "در خانه ماندن" مردم نتیجه‌بخش خواهد بود.

موهبتی با اعلام لغو مرخصی همه مدیران و کارمندان دولت در ایام نوروز تصریح کرد: همچنین به منظور کاهش عبور و مرور در شهرها؛ مقرر شد ۵۰ درصد پرسنل ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان به صورت دورکاری انجام وظیفه نمایند.

وی هدف از برگزاری این نشست را تصمیم گیری پیرامون غربالگری و شناسایی افراد بیمار و جداسازی این افراد از جامعه بیان داشت و افزود: به منظور دفع سریع خطر، این مهم در روزهای آینده با کمک پایگاههای بسیج و مراکز بهداشتی در سطح استان انجام خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه این بیماری وارد استان شده و با حدود ۵۰ مورد مثبت و چند مورد فوتی، نیاز به هماهنگی و همکاری مردم و گروههای مرجع داریم تا با رعایت اصول اولیه، اطلاع رسانی و آگاه سازی شاهد آسیب های کمتری به مردم باشیم.

وی گفت: ابلاغ و انتشار دستورالعمل های آموزشی توسط صدا و سیما و رسانه‌ها، تعطیلی مکانهای تجمع مردم از جمله مراسم مذهبی، شادی، عزا، تعطیلی روز بازارها و غیره در استان اجرا شده است.

موهبتی تصریح کرد: اگر همراهی مردم نبود، قطعاً شرایط استان ما که بر اساس پیش بینی‌های اولیه جزو استان‌های بحرانی به شمار می‌رفت امروز بسیار بحرانی تر بود، اما با اقدامات پیشگیرانه و همراهی خوب مردم، شرایط مطلوبی در استان داریم.

انتهای پیام