معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

گردشگری مجازی به توسعه گردشگری حقیقی کمک میکند

گردشگری مجازی به توسعه گردشگری حقیقی کمک میکند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۱۰ بازدید


گردشگری مجازی به توسعه گردشگری حقیقی کمک میکند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس موجود و شیوع گسترده بیماری کرونا، گردشگری مجازی تجربه ای نو در سایه کرونا است.

وی گفت: جلوگیری از سفرهای تفریحی و غیرضرور با راه اندازی پویشی با عنوان سفر در خانه و راه اندازی تارنمایی با هدف معرفی پیشینه تاریخی آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری در مدت زمانی که باید در خانه بمانند و همچنین معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری استان صورت گرفته است.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: برگزاری نمایشگاه مجازی گردشگری سیستان و بلوچستان در واقع امکان بازدید از آثار و جاذبه های شاخص استان را فراهم کرده و مردم با مراجعه به سایت www.sbtourism.ir می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

وی گفت: در واقع در شرایط جدید، فرصت معرفی استان بیش از گذشته را فراهم شده و با تولید محتوای مورد نیاز امیدواریم به توسعه گردشگری حقیقی در آینده نزدیک منجر شود.

میرحسینی بیان کرد: تورهای واقعیت مجازی نه تنها در ترغیب افراد به دیدن یک مکان مؤثر هستند، بلکه در کمک به برنامه ریزی برای انجام کارها و چگونگی انجام آنها در مکان مورد نظر نیز موفق عمل می کنند.

وی گفت: اضافه کردن تور مجازی به برنامه سفر، می تواند کمک بزرگی به ما در برنامه ریزی کند.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: واقعیت مجازی یک ابزار تکنولوژیک عالیِ " امتحان کردن قبل از خرید" است که به شما اجازه تست کردن یک مکان یا فعالیت قبل از رفتن یا انجام را می دهد.

وی با اشاره به اینکه گردشگری مجازی فرصت تجربه سریع سفرهایی را می دهد که رفتن به آن هفته ها و ماه ها طول می کشد افزود: موفق ترین تجربه سفر، تجربه ایست که به لذت ختم شده و این لذت را برای دوستان و خانواده نیز بازگو کنید.

میرحسینی خاطرنشان کرد: تورهای واقعیت مجازی به بازدید کننده حس بهتر از آن چیزی را می دهند که قادر به تجربه آن در یک مکان معین است.

وی گفت: صرفه جویی در هزینه و وقت و سادگی استفاده، از ویژگی های مثبت گردشگری مجازی است.

انتهای پیام