معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

اعتبار پروانه های بهره برداری، کارت مدیریت و کارت راهنمای جوامع و تاسیسات گردشگری تا پایان اردیبهشت ۹۹

اعتبار پروانه های بهره برداری، کارت مدیریت و کارت راهنمای جوامع و تاسیسات گردشگری تا پایان اردیبهشت ۹۹

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۲۵ بازدید


اعتبار پروانه های بهره برداری، کارت مدیریت و کارت راهنمای جوامع و تاسیسات گردشگری تا پایان اردیبهشت ۹۹

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: در نوروز امسال ۳۶۰ بازدید از تاسیسات گردشگری استان بعمل آمد.

وی گفت: در این ایام سه جلسه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در استان با حضور دستگاه‌های عضو در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تشکیل شد و به تمامی دستگاه‌های دولتی و عمومی، شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی در رابطه با عدم پذیرش مسافران نوروزی در مراکز اقامتی، مهمانسراها، ادارات، مدارس، زائرسراها و خانه های مسافر انجام شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: تعداد ۱۰ هتل در سطح استان موفق به دریافت پروتکل های بهداشتی شدند و آماده خدمات رسانی به مسافران در راستای سیاستهای کمیته مدیریت کرونای استان و اسکان بیماران در دوره نقاهت بودند.

این مسئول ادامه داد: به تمامی جوامع و تاسیسات گردشگری اعلام شد که پروانه های بهره برداری، کارت مدیریت و کارت راهنمای آنها تا پایان اردیبهشت ۹۹ دارای اعتبار است.

وی با بیان اینکه نظارت بر تاسیسات گردشگری در سطح استان توسط ۲۵ نفر از کارشناسان نظارت به صورت روزانه بعمل آمد، گفت: تمامی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به تاسیسات گردشگری در خصوص استرداد وجه مسافر و همچنین ثبت میزان خسارت‌ها در سامانه ابلاغ و اقدامات قانونی لازم بعمل آمد.

میرحسینی تصریح کرد: ضدعفونی مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی و گردشگری، مراکز گردشگری، اتوبوس های شهری و بین شهری، پایانه های مسافربری، اصناف، بازارچه‌ها، پمپ بنزین‌ها تاکسی های اینترنتی از دیگر اقدامات بود.

وی گفت: اجرای نوروزگاه ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها در ایام نوروز لغو و تمامی جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی و موزه ها در سطح استان تعطیل شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: سه ایستگاه امنیت و بازرسی نیروی انتظامی برای شناسایی افراد مشکوک به محل تست غربالگری تبدیل شد و نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان نیز در محل حضور داشتند.

وی به ارتباط و تعامل با استان‌های همجوار جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: نیروهای اداره کل میراث فرهنگی در ۵ پلیس راه به همراه نیروهای هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، حمل و نقل جاده‌ای، نیروی انتظامی و بسیج در سه شیفت برای خدمات رسانی غربالگری، تب سنج و قرنطینه مسافران مستقر شدند.

این مسئول بیان کرد: تهیه کلیپ های متعدد مرتبط با گردشگری و بیماری کرونا و ماندن در خانه و بارگذاری در سایت اداره کل و شبکه های مجازی برای پیشگیری از سفر در ایام نوروز و موکول کردن سفر به تابستان ۹۹ از برنامه های دیگری است که در ایام نوروز توسط اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شده است.

وی با اشاره به راه اندازی تور مجازی جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی در سایت گردشگری و شبکه های مجازی و ایجاد نمایشگاه مجازی گردشگری سیستان و بلوچستان، گفت: رسیدگی به شکایات گردشگری و مسافران در خصوص استرداد وجه سفرها و همچنین رسیدگی به شکایات از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ امکان پذیر شد.

میرحسینی بیان کرد: بازدید های نظارتی شبانه روزی از کلیه تاسیسات گردشگری فعال در طرح صورت گرفت و بنرهای اطلاع رسانی در تمام مسیرهای گردشگری محورهای مواصلاتی با عنوان به "سیستان و بلوچستان سفر نکنید " گردشگری مسئولانه، ماندن در خانه" نصب شد.

وی گفت: هماهنگی با پلیس فتا و دادستانی جهت برخورد با افرادی که منزل خود را اجاره میدادن بویژه در شهرهای چابهار و کنارک انجام شد و شماره تلفن اداره کل ۰۹۶۲۹ برای رسیدگی به شکایات و اختصاص دو نفر جهت بررسی و پیگیری موضوع فوق اعلام شد.


وی از اقدامات دیگر در این زمینه به مواردی از جمله هماهنگی با مرکز بهداشت استان جهت بازرسی از واحدهای اقامتی و پذیرایی، تشکیل کلاس توجیهی توسط کارشناسان بهداشت برای واحدهای اقامتی و پذیرایی، هماهنگی با اپراتورهای همراه اول ایرانسل جهت ارسال پیام" گردشگری مسئولانه، ماندن در خانه"، نصب بنر با موضوعات مرتبط با کرونا و با شعار به سیستان و بلوچستان سفر نکنید اشاره کرد.

انتهای پیام