معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

برگزیدگان جشنواره ملی نوروز خانه مشخص شدند

برگزیدگان جشنواره ملی نوروز خانه مشخص شدند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۵۶ بازدید


برگزیدگان جشنواره ملی نوروز خانه مشخص شدند

به گزارش روابط‌عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: جشنواره ملی نوروزخانه با هدف توسعه گردشگری و صنایع دستی ،حفظ و معرفی آیین‌های سیستان و بلوچستان برگزار شد.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد: این جشنواره با موضوعاتی از جمله بازسازی آیین های نوروزی اقوام سیستان و بلوچستان، اجرای موسیقی محلی به صورت خانوادگی، معرفی غذاهای محلی استان ( پخت و معرفی)، تولید صنایع دستی استان به صورت خانوادگی، اجرای ترانه‌ها، شاهنامه خوانی، خاطرات اقوام استان، ارسال عکس و فیلمهای قدیمی و جدید نوروزی، ارسال سفرنامه مجازی، شعر و قصه محلی، تهیه و ارسال کلیپ دعوت از مردم برای سفر به سیستان و بلوچستان بعد از شکست کرونا برگزار شد.

وی با اشاره به هدف از طراحی این جشنواره همزمان با شیوع کرونا ویروس افزود: در راستای ایجاد سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت برای هم‌وطنانی که در ایام نوروز با ماندن در خانه و قطع زنجیره‌ی انتقال ویروس و معرفی ظرفیت های ناشناخته آیینی و جاذبه های گردشگری اجرا شد که با استقبال مردم مواجه شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: طبق اعلام در فراخوان جشنواره بزودی و پس از مهار بیماری کرونا در مراسمی باشکوه از برگزیدگان تجلیل بعمل خواهد آمد و تور رایگان سیستان و بلوچستان گردی برای آنها اجرا می شود

وی گفت: در مجموع ۲۵۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۳۰ اثر مربوط به داخل استان و ۱۲۲ اثر از خارج استان مورد داوری قرار گرفت.

میرحسینی بیان کرد: پس از داوری های بعمل آمده ۳۰ اثر برگزیده شدند که در جشنواره بزرگ مردمی نوروزخانه که قرار است در محل موزه منطقه ای زاهدان برگرار شود اعلام و برگزیدگان تجلیل شوند.

وی گفت: معرفی ظرفیت‌های گردشگری، شعرخوانی، دعوت برای سفر به سیستان و بلوچستان و اجرای موسیقی محلی بیشترین موضوعات آثار ارسالی به دبیرخانه هستند.

انتهای پیام