همزمان با روز جهانی صنایع دستی صورت میگیرد

راه اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی در ایرانشهر

راه اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی در ایرانشهر

همزمان با روز جهانی صنایع دستی صورت میگیرد

چهار‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۲۲۵ بازدید


راه اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی در ایرانشهر

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: هتل ها و تاسیسات گردشگری شهرستان ایرانشهر پس از ضدعفونی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی شروع به کار کردند.

در شهرستان ایرانشهر آمادگی لازم برای اجرای فعالیت های گردشگری اعم از جشنواره بازی های بومی و محلی، برگزاری تورهای گردشگری و ... وجود دارد و در صورت از بین رفتن ویروس کرونا این برنامه ها اجرایی خواهند شد.

برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی در رشته های سوزن دوزی، البسه محلی، پریواردوزی و ... و نیز برپایی نمایشگاه صنایع دستی در اولویت برنامه های حوزه صنایع دستی در شهرستان ایرانشهر است که در ایام بعد از کرونا برگزار خواهند شد.

افتتاح فروشگاه دائم صنایع دستی با همکاری بخش خصوصی
و برگزاری کلاسهای آموزشی مشترک با دهیاری ها، کمیته امداد و ... در دستور کار اداره میراث فرهنگی ایرانشهر است.

با اشاره به راه اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی همزمان با هفته صنایع دستی در ایرانشهر گفت: شناسایی صنعتگران فاقد مجوز و ساماندهی صنعتگران دارای مجوز از برنامه هایی دیگری است که در حوزه صنایع دستی در دستور کار اداره میراث فرهنگی ایرانشهر قرار دارد.

در حوزه میراث فرهنگی پیگیری ثبت مواردی از میراث ناملموس را در برنامه داریم و به زودی ادامه مرمت قلعه ناصری، باغ خالصه بمپور، بیت رهبری و قلعه بمپور آغاز میشود.

انتهای پیام