تلاش برای ثبت میراث طبیعی شهرستان راسک 

در جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان مطرح شد

در جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان مطرح شد

تلاش برای ثبت میراث طبیعی شهرستان راسک 

پنج‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۲۹ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، سیزدهمین جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با محوریت پیگیری مصوبات جلسه کارگروه میراث فرهنگی راسک با حضور میثم برازنده معاون امنیتی سیاسی فرماندار راسک در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق در زاهدان برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد نسبت به ایجاد برج نوری در منطقه کرایکور این شهرستان در حوزه سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام شود.

همچنین قرار شد در حوزه میراث فرهنگی در صورت تامین اعتبار، نسبت به مرمت اضطراری مدرسه قدیمی مالک اشتر شهرستان راسک، ثبت منظر طبیعی رودخانه و نخلستانهای سرباز و نیز ثبت زیستگاه تمساح پوزه کوتاه (گاندو) در فهرست میراث طبیعی اقدام شود.

در این جلسه نیز مقرر شد فرمانداری راسک برای تکمیل پرونده ثبت قنوات شهرستان توسط اداره کل میراث فرهنگی، نسبت به جمع آوری اطلاعات با همکاری ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اقدام کند.

مستندسازی نقاط گردشگری و تاریخی شهرستان راسک تا پایان تیرماه در دستور کار معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار گرفت.

همچنین برنامه ریزی شد تا شهرستان راسک به طور ویژه در قالب پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان در سطح ملی معرفی شود.

با توجه به ظرفیت باغهای انبه در این شهرستان نیز برگزاری جشنواره میوه های گرمسیری در برنامه حوزه گردشگری این اداره کل قرار گرفت.

انتهای پیام