راه اندازی استدیوی گردشگری در موزه منطقه ای جنوب شرق 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از راه اندازی استدیوی گردشگری در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان خبر داد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از راه اندازی استدیوی گردشگری در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان خبر داد.

راه اندازی استدیوی گردشگری در موزه منطقه ای جنوب شرق 

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۲ بازدید

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه نوع نگاه‌ها به سفر تغییر کرده و نیاز به فرهنگ سازی و معرفی بیشتر است و از طرفی کسب و کارهای جدید در حوزه گردشگری متناسب با شرایط موجود ایجاد شده این استودیو برای نخستین بار در این استان پهناور راه‌اندازی می‌شود، راه‌اندازی استودیو گردشگری در بخش تولید محتوا، فرهنگ سازی سفر و همچنین در حوزه معرفی کسب و کارهای نو و افراد موفق این صنعت با نگاه خلاقانه موثر خواهد بود.

وی گفت: با راه اندازی این استودیو می‌توان از نظرات صاحبان اندیشه، اساتید دانشگاه و بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری جهت گفتمان سازی و معرفی ظرفیت‌ها با توجه به رویکرد جدید سفرهای هوشمند به این استان استفاده کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این استودیو شاهد افزایش مشارکت مردم و فعالان گردشگری در معرفی مقاصد ناشناخته، گفتمان سازی و بیان فرصت‌های پیش روی سیستان و بلوچستان برای ورود به قرن ۱۵شمسی با بهره‌گیری از تجارب سده گذشته، کمک به شکل گیری مشاغل جدید و افزایش تولید با استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما برای پخش از شبکه هامون باشیم لوگو و تیتراژ برنامه آماده شده اما هنوز ضبط برنامه انجام نداده ایم.

وی گفت: در استراتژی توسعه محصول، برخی اوقات باید محصولات جدیدی را خلق کنیم و متناسب با زمان دیگر با چند تغییر کوچک در محصولات قبلی می‌توانیم بازار جدید ایجاد و به بهترین شکل نیازهای گردشگران را شناسایی کنیم و آنها را به بهترین وجه برطرف کنیم.

میرحسینی بیان کرد: روند رو به رشد ایجاد تاسیسات گردشگری در سیستان و بلوچستان ادامه دارد و در این شرایط با ایجاد زیرساخت های لازم آماده بازیابی گردشگری استان با تغییر محصول و بازار میشویم تا پایان سال تاسیسات گردشگری زیادی در سطح استان ایجاد می‌شود که در هفته دولت امسال نیز ۷ مجتمع گردشگری، ۸ اقامتگاه بوم گردی، یک سفره خانه سنتی و اولین دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شهرستان نیک شهر با صدور پروانه بهره برداری به صورت رسمی افتتاح شد.

پایان پیام