لزوم ایجاد مجمع خیران میراث فرهنگی در منطقه سیستان

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع خیران میراث فرهنگی در منطقه سیستان باید برای بهره برداری از ظرفیت های فراوان فرهنگی و گردشگری در این منطقه ایجاد شود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع خیران میراث فرهنگی در منطقه سیستان باید برای بهره برداری از ظرفیت های فراوان فرهنگی و گردشگری در این منطقه ایجاد شود.

لزوم ایجاد مجمع خیران میراث فرهنگی در منطقه سیستان

چهار‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۸ بازدید

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، حبیب الله دهمرده در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان و مدیران ادارات میراث فرهنگی منطقه سیستان در اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم سیستان و بلوچستان میراث فرهنگی و بحث گردشگری است که باید از این ظرفیت‌ها در ایجاد درآمد و اشتغال به خوبی استفاده شود.

وی گفت: پیشنهاد تشکیل مجمع خیرین میراث فرهنگی در منطقه سیستان همانند گروه خیران مدرسه ساز و سایر گروه های خیران به مجلس داده شده و امیدواریم ارائه این طرح و تشکیل این مجمع، الگویی برای کشور شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: ظرفیت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان باید به ایران و دنیا معرفی شود در حالیکه اعداد بودجه‌ای دولت برای آن مقدور نیست و با ایجاد مجمع خیران میراث فرهنگی ۵۰ درصد از سوی خیران و ۵۰ درصد از سوی دولت عقب ماندگی‌ها را برطرف می‌کند.

وی گفت: ثبت جهانی آسبادها باعث اثبات منطقه سیستان به عنوان انبار غله آسیا می‌شود و این خود زمینه جذب گردشگر را از سراسر کشور و حتی خارج از کشور فراهم می‌کند.

دهمرده بیان کرد: از بخش خصوصی و خیران می خواهیم تا به مجمع خیران میراث فرهنگی منطقه سیستان بپیوندند تا از این طریق ظرفیت‌های گردشگری منطقه سیستان شکوفا شود و این مناطق به گردشگران معرفی شود.

علیرضا جلالزایی نیز در این نشست اظهار کرد: ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان به قدری زیاد است که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان شاید نتواند به تنهایی از عهده مشکلات زیرساختهای گردشگری، توسعه صنعت گردشگری و حتی مرمت و بازسازی آثار و بناهای تاریخی برآید.

بنابراین با توجه به ظرفیتهای فراوان میراث فرهنگی در منطقه سیستان و کمبود اعتبارات دولتی در این زمینه، تشکیل مجمع خیرین میراث فرهنگی و گردشگری، کمک زیادی به توسعه منطقه در زمینه های مختلف میکند که این مهم با حمایتهای نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی نتیجه خوبی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام