فعال‌ترشدن صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان با کمک دفاتر خدمات گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: دفاتر خدمات گردشگری می‌توانند صنعت گردشگری استان را فعال‌تر کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: دفاتر خدمات گردشگری می‌توانند صنعت گردشگری استان را فعال‌تر کنند.

فعال‌ترشدن صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان با کمک دفاتر خدمات گردشگری

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۲۵۵ بازدید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در نشست با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان اظهار کرد: دفاتر خدمات گردشگری می‌توانند صنعت گردشگری استان را فعال‌تر کنند.

وی گفت: این دفاتر با برنامه ریزی، خلاقیت و افزایش فعالیت‌شان می‌توانند به اقتصاد جوامع نیز کمک کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان افزود: امسال دفاتر اطلاع‌رسانی گردشگری سیستان و بلوچستان را در استان‌های دیگر راه‌اندازی کردیم که امیدواریم با دفاتر این استان همکاری کنند.

وی با بیان اینکه به زودی و در آینده‌ای نزدیک شاهد تغییر و تحولی بزرگ در حوزه گردشگری در استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود، گفت: رویدادهای بزرگی برای سال ۹۹ و ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده بود که به دلیل کرونا لغو شد اما این رویدادها را بعد از پایان کرونا برگزار خواهیم کرد.

جلال‌زایی بیان کرد: از جمله این رویدادها نشست وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند و همایش ساحل نشینان کشور در چابهار بود.

مجتبی میرحسینی در این نشست اظهار کرد: در دوران جدید، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در کانال توزیع خدمات گردشگری نقش مهمی برای شکل‌دادن سفرها به استان بعد از کرونا دارند.

وی گفت: دفاتر نقش ایجاد انگیزه، اطلاع‌رسانی، حمایت و اعتمادسازی برای مسافران، ذخیره محل اقامت دارای کیفیت را با ارزیابی مجدد استراتژی‌ها برای ورود به جاده جدیدی که کرونا ترسیم کرده است بر عهده دارند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: فعالین گردشگری نمی‌توانند در جاده جدیدی که کرونا ساخته است به همان سبک قبلی حرکت کنند چرا که کرونا رویکردهای گذشته را تغییر و حتی ترندهای جدید معرفی کرده است.

وی گفت: با ابزارهای قبلی، نمی‌توانیم گردشگری را به ساحل امن برسانیم بلکه باید به دنبال ابزارها و راهکارهای جدید و کارآمد باشیم.

میرحسینی بیان کرد: کاهش تقاضا، نتیجه مستقیم کرونا بر صنعت گردشگری است که کم‌شدن تقاضا در راس زنجیره سفر موارد دیگر از جمله رویدادها و سایر اقدامات این صنعت را نیز مختل کرده است، بنابراین برنامه‌ریزی برای تحریک تقاضای سفر به استان بسیار اهمیت دارد.

وی گفت: طبیعت و جغرافیای سیستان و بلوچستان شرایطی را فراهم کرده که در پساکرونا مردم اعتماد بیشتری به این مقصد برای حضور با توجه به پراکندگی جاذبه ها و شکل گیری زنجیره اطمینان خواهند داشت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: اکنون دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری باید با استفاده از تجارب گذشته و براساس نیاز گردشگران، دانش و تخصصی که دارند، بسته‌های سفر را متناسب با محصولات جدید گردشگری استان طراحی کنند.

وی گفت: با همکاری دانشگاه و مؤسسات آموزش گردشگری ۴۰ دوره آموزشی در استان سیستان و بلوچستان برای فعالان گردشگری تا پایان سال برنامه‌ریزی شده است تا فعالین گردشگری و جوامع محلی با آگاهی از دانش روز این صنعت کسب و کارهای خویش را شکل دهند

انتهای پیام