اعطای ۲۲۵ گواهی‌نامه مهارت به صنعتگران نیمروز 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: در ۹ ماهه امسال ۲۲۵ گواهی‌نامه مهارت برای صنعتگران شهرستان نیمروز صادر شده است.  

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: در ۹ ماهه امسال ۲۲۵ گواهی‌نامه مهارت برای صنعتگران شهرستان نیمروز صادر شده است.  

اعطای ۲۲۵ گواهی‌نامه مهارت به صنعتگران نیمروز 

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۵۶ بازدید

در ۹ ماهه امسال صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۲ دوره آموزشی‌ صنایع‌دستی در ۱۹ کلاس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در رشته‌های خامه‌دوزی، البسه محلی سیستان، سیاه‌دوزی، حصیربافی، گلیم‌بافی، پارچه‌بافی برگزار شده و تاکنون 225 گواهی‌نامه اعطا شده است.

وی با بیان اینکه 64 مجوز تولید کارگاهی و انفرادی صنایع‌دستی در راستای اشتغال‌زایی به صنعتگران اعطا شده، گفت: 10 نفر از صنعتگران این شهرستان نیز برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز افزود: پرونده شهر ادیمی به عنوان شهر ملی خامه‌دوزی سیستان تکمیل شد که پس از ارسال به معاونت صنایع دستی وزارت در جلسه شورای راهبردی ثبت ملی شهرها و روستاهای ایران در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی به افتتاح 4 فروشگاه محصولات صنایع‌دستی خامه‌دوزی در شهر ادیمی اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ کارگاه خولک‌بافی در شهرستان نیمروز فعالیت می‌کنند که این امر زمینه اشتغال‌ زیادی را فراهم کرده است.

میرحسینی بیان کرد: تکمیل پرونده دو اثر میراث ناملموس و ثبت در فهرست آثار ملی کشور از جمله کشک زرد به عنوان یک غذای تاریخی و جاروی محلی سیستان از اقدامات دیگر در حوزه میراث‌فرهنگی این شهرستان است.

وی به معرفی ۱۰۰ نفر از صنعتگران شهرستان نیمروز برای پرداخت هزینه بیمه روستائیان عشایر اشاره کرد و گفت: توسط بنیاد برکت به 40 نفر از صنعتگران این شهرستان تسهیلات اعطا شد و به 70 کارگاه صنایع‌دستی خسارت‌دیده از کرونا نیز تسهیلات کرونا پرداخت شد.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز افزود: تمدید مجوز اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان نیمروز نیز در حوزه گردشگری صورت گرفته و سایر اقدامات گردشگری از جمله برگزاری تورهای گردشگری، جشنواره‌های سالانه و غیره به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد.

وی گفت: در حوزه میراث‌فرهنگی، مرمت آثار تاریخی و مشارکتی بزی خالصی، کاروانسرای فرنگی و بنای میرخان بزی نیز صورت گرفت.

میرحسینی بیان کرد: گشت‌زنی و بازدید از آثار تاریخی و باستانی شهرستان توسط نیروهای یگان حفاظت این شهرستان به صورت مستمر در حال انجام است.

انتهای پیام