توجه به بنیان‌های کارآفرینی در ایرانشهر یک خلاء بزرگ است

فرماندار ایرانشهر گفت: یک خلاء بزرگ در شهرستان و حتی در استان مسئله توجه به بنیان‌های کارآفرینی است که امیدواریم از دریچه صنایع‌دستی به صورت عام به حوزه صنایع‌دستی ورود کنند.

فرماندار ایرانشهر گفت: یک خلاء بزرگ در شهرستان و حتی در استان مسئله توجه به بنیان‌های کارآفرینی است که امیدواریم از دریچه صنایع‌دستی به صورت عام به حوزه صنایع‌دستی ورود کنند.

توجه به بنیان‌های کارآفرینی در ایرانشهر یک خلاء بزرگ است

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۶ بازدید

فرماندار ایرانشهر:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علی شعبانی فرماندار ایرانشهر در جلسه معارفه سرپرست جدید اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر اظهار کرد: باتوجه به شرایط و امکانات، در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در شهرستان ایرانشهر در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته است.

وی گفت: مسئولان باید با تعهد، پاسخ‌گویی، مسئولیت‌پذیری، شفافیت و تعامل به عنوان خدمتکار مردم تلاش کنند تا شاهد درخشش در این حوزه‌ها باشیم.

وی با اشاره به رشد و بالندگی بانوان در ایرانشهر گفت: یک خلاء بزرگ در شهرستان و حتی در استان مسئله توجه به بنیان‌های کارآفرینی است که امیدواریم از دریچه صنایع‌دستی به صورت عام به صورت کلی به حوزه صنایع‌دستی ورود کنند و بانی توسعه صنایع‌دستی شهرستان و حتی استان شوند.

فرماندار ایرانشهر افزود: سیستان و بلوچستان دارای فرهنگ و هنر ریشه‌دار و عمیق است ولی به دلایل مختلف آن‌طور که شایسته بوده معرفی نشده است.

وی گفت: ایرانشهر کرسی مرکزی فرهنگ و هنر در بلوچستان است و اگر قرار باشد که بخواهیم این نقش، بالنده شود و به جایگاه واقعی خودش برسد باید روحیات مردم و مسئولان این منطقه، فرهنگی شود که این امر به تعامل، همفکری و همگرایی و کمک به همدیگر نیاز دارد تا فضای مطلوب زندگی و شکوفایی و نیز بالندگی برای همه فراهم شود.

شعبانی بیان کرد: از سرپرست جدید این اداره انتظار می‌رود تا حوزه گردشگری را به صورت جدی به عنوان یکی از ارکان اشتغال‌زایی، تامین معیشت و بالندگی فرهنگی، فعال کند.

وی با اشاره به اینکه باید رایزنی برای جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد هتل‌ها و اقامتگاه‌های مدرن و سنتی صورت گیرد، گفت: در حوزه میراث‌فرهنگی محوطه‌های زیاد و ناشناخته ارزشمندی در این منطقه وجود دارد که امیدواریم زمینه مرمت، ثبت و کاربری مناسب آن‌ها فراهم شود.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه ایرانشهر افزود: در زمینه صنایع‌دستی تلاش‌های زیادی در این شهرستان صورت گرفته اما امیدواریم، بخش خصوصی نیز سرمایه‌گذاری کند و دولت زمینه آموزش، ترویج، بکارگیری متدهای جدید، تکنولوژی و فناوری جدید و بازاریابی داخلی و خارجی را برای صنعتگران فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: ایده دیگری که در جاهای دیگر دنبال می‌شود، این است که در تمام شهرهای بزرگ جهان محل عرضه صنایع‌دستی ایران را توسط ایرانیان خارج از کشور راه‌اندازی کنیم که بخشی از آن می‌تواند شامل تولیدات این شهرستان باشد.

انتهای پیام