طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی قلعه ناصری پیگیری می‌شود

 نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی قلعه ناصری به صورت جدی در مرکز پیگیری می‌شود.

 نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی قلعه ناصری به صورت جدی در مرکز پیگیری می‌شود.

طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی قلعه ناصری پیگیری می‌شود

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۳ بازدید

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی:
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از قلعه ناصری شهرستان ایرانشهر بازدید کرد.

وی در بازدید از این اثر تاریخی اظهار کرد: قلعه ناصری نماد تاریخ و هویت استان سیستان و بلوچستان است و نباید بگذاریم برخی مشکلات، باعث بسته‌شدن درب آن به روی مردم شود.

درخشان بیان کرد: طرح‌ها و برنامه‌های بازسازی این اثر و رونق گردشگری قلعه با جدیت در مرکز در حال پیگیری است.

وی ایجاد غرفه توسط شهرداری در کنار دیوار ضلع شرقی را از جمله موانع ثبت جهانی قلعه ناصری دانست و گفت: حق مردم ایرانشهر است که این قلعه را در دسته میراث جهانی ببینند و باید سعی شود تا همه موانع ثبت این اثر برطرف شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: نگهداری و مرمت سایر آثار تاریخی و مهم حوزه شهرستان ایرانشهر از جمله اقداماتی است که باید به موازات مرمت قلعه ناصری در دستور کار اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گیرد.

رحمان ریگی، سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر نیز در این بازدید اظهار کرد: عملیات مرمت و بازسازی محوطه داخلی قلعه از اصلی‌ترین اقدامات اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر است و امیدواریم در سال آینده بودجه لازم برای ادامه عملیات مرمت این بنای تاریخی در نظر گرفته شود.

وی گفت: قلعه ناصری ایرانشهر پس از قلعه بمپور بزرگ‌ترین و مهم‌ترین قلعه خشت و گلی در بلوچستان است و در سال ۱۳۷۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و تلاش می‌شود تا اقدامات لازم برای ثبت جهانی این اثر ارزشمند صورت گیرد.

انتهای پیام