اعطای تسهیلات به هنرمندان خامه‌دوزی شهر ملی ادیمی 

توسط بنیاد برکت صورت گرفت

توسط بنیاد برکت صورت گرفت

اعطای تسهیلات به هنرمندان خامه‌دوزی شهر ملی ادیمی 

پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۲۱۵ بازدیدرئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: به 45 نفر از هنرمندان خامه‌دوزی شهر ادیمی با همکاری بنیاد برکت تسهیلات اشتغال‌زایی ۱۰۰ میلیون ریالی اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: به 45 نفر از هنرمندان خامه‌دوزی شهر ادیمی توسط بنیاد برکت، تسهیلات اشتغال‌زایی ۱۰۰ میلیون ریالی اعطا شد.

وی گفت: در مجموع مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بعد از راه‌‌اندازی کارگاه تولیدی خامه‌دوزی به این هنرمندان پرداخت شد.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز افزود: با توجه به اینکه پرونده شهر ادیمی به عنوان شهر ملی خامه‌دوزی ایران در سوم شهریورماه 99 در جلسه شورای راهبردی ثبت ملی شهر ها و روستاهای کشور مورد دفاع قرار گرفت و همچنین لوح ثبتی این شهر در تاریخ ۲۲ دی‌ماه توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مسئولان استان سیستان و بلوچستان اعطا شد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت ادیمی به عنوان شهر ملی خامه‌دوزی باعث به‌وجودآمدن انگیزه برای هنرمندان صنایع‌دستی منطقه به ویژه شهرستان نیمروز شده و این حرکت در روند رو به رشد تولیدات سنتی و احیای دوباره هنر اصیل و تاریخی خامه‌دوزی مؤثر واقع شده است.

انتهای پیام