کلنگ ایجاد دهکده گردشگری بام زاهدان بر زمین زده شد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: در هشتمین روز از دهه فجر و با حضور فرماندار شهرستان زاهدان و معتمدین و شهر آئین کلنگ‌زنی دهکده گردشگری بام زاهدان برگزار شد. 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: در هشتمین روز از دهه فجر و با حضور فرماندار شهرستان زاهدان و معتمدین و شهر آئین کلنگ‌زنی دهکده گردشگری بام زاهدان برگزار شد. 

کلنگ ایجاد دهکده گردشگری بام زاهدان بر زمین زده شد

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۲۲۵ بازدید

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: در هشتمین روز از دهه فجر و با حضور فرماندار شهرستان زاهدان و معتمدین و متنفذین شهر آئین کلنگ زنی دهکده گردشگری بام زاهدان برگزار شد.

وی گفت: با توجه به اینکه یکی از معضلات موجود در شهر زاهدان، کمبود فضاهای تفریحی و گردشگری و پایین‌بودن سرانه گردشگری است لذا این امر فرصت تعالی اندیشه‌های انسانی را محدود کرده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: از طرفی ایجاد بسترهای لازم برای حضور مدیریت‌شده مردم در اراضی ملی و طبیعی به منظور جلوگیری از روند تخریب ارزش‌های زیست‌محیطی منطقه باعث توسعه پایدار صنعت گردشگری خواهد شد.

وی گفت: دهکده گردشگری بام زاهدان با آماده‌کردن طرح اولیه و با استقرار عملکردها و کاربری‌های مختلف در سایت پروژه با توجه به ویژگی‌های محیط طبیعی و نیز بازخوردهای اجتماعی - فرهنگی و اقتصادی اقدامات زیربنایی خود را آغاز خواهد کرد.

میرحسینی بیان کرد: سیاست جدید حوزه گردشگری ایجاد فضاهای گردشگری و تفریحی - تفرجی در مناطق حاشیه‌ای شهرها و در مناطق خوش آب و هوای مستقر در دامن طبیعت چرا که با استقبال بیشتری مواجه است.

وی گفت: آنچه در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم، اقبال بیشتر ساکنان شهرها، به مسافرت‌های برون‌شهری و روی آوردن به فضاهای گردشگری خارج شهرها است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: توسعه فضاهای سبز اعم از جنگل‌کاری، درختکاری و ... و نیز فضاهای آبی اعم از مسیرهای آبی، مسیر گردشگری سلامت و ارتقاء شاخص‌های زیست محیطی محدوده بستر طرح از دیگر اقدامات سرمایه‌گذار پروژه بام زاهدان است.

وی گفت: این پروژه در فاز اول در زمینی به مساحت ۴ هکتار با حجم سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومان در حال اجراست که بعد از پایان عملیان اجرایی فاز نخست سایر فازبندی‌ها نیز طبق برنامه اجرایی خواهد شد.

میرحسینی بیان کرد: عامل مهم برای توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان با توجه به نوع زیست و فرهنگ و تمدن مردمانش، ایجاد دهکده‌های گردشگری در روستاها و مناطق جذاب است.

وی گفت: برای ایجاد دهکده گردشگری ۳ دسته از مهم‌ترین عوامل، نیازها و خواسته‌های گردشگران، جاذبه‌ها، عوامل محیطی و جغرافیایی است.

انتهای پیام