نورپردازی ضلع غربی ارگ سه‌کوهه شهرستان هامون 

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

نورپردازی ضلع غربی ارگ سه‌کوهه شهرستان هامون 

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۷ بازدیدمعاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: نورپردازی ضلع غربی ارگ سه‌کوهه شهرستان هامون با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، منصوره ملاالهی اظهار کرد: نورپردازی ضلع غربی ارگ سه‌کوهه شهرستان هامون با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال به پایان رسید.

وی گفت: در سال‌های گذشته مرمت بخشی از فضاهای شمالی، شرقی و غربی حیاط قاجار با اقداماتی از جمله آواربرداری، استحکام‌بخشی، اجرای طاق و تویزه، اجرای اندود کاهگل و مرمت برج فلک‌سر و فضاهای حیاط صفویه صورت گرفته است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: مرمت ارگ سه‌کوهه از سال ۸۷ آغاز و تا سال ۹۸ به صورت مستمر انجام شده و همچنان در صورت تخصیص اعتبار ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: قلعه سه‌کوهه یا ارگ سه‌کوهه مربوط به دوره قاجار است که در دهستان لوتک بخش مرکزی شهرستان هامون در روستای سه‌کوهه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۲۵۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام