انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان خبر داد

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۰۱ بازدیدرئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش ناحیه ۲ این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، خدیجه براهویی اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین آموزش و پرورش ناحیه ۲ و میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان منعقد شد تا با بهره‌گیری از امکانات دو طرف زمینه لازم برای تحقق اهداف مشترک در تعمیق و اعتلای هویت ایرانی_اسلامی برای دانش‌آموزان فراهم شود.

وی گفت: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه صیانت از آثار ارزشمند فرهنگی، تاریخی و معنوی با محوریت جامعه هدف و ترویج فرهنگ گردشگری با رویکرد توسعه پایدار است.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان افزود: فرهنگ‌سازی به منظور گسترش و توسعه صنایع‌دستی و گردشگری،
زمینه‌سازی استفاده بهینه از ظرفیت‌های دوطرف و ایجاد وحدت نظر در نیل به اهداف مشترک و صرفه‌جویی اقتصادی در اجرای برنامه‌هاذنیز از اهداف دیگر این تفاهم‌نامه است.

وی گفت: از مصوباتی که در این تفاهم‌نامه آمده است، استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان عضو شوراها و تشکل‌های دانش‌آموزی به عنوان همیار گردشگر در ایام نوروز و اردوهای تفریحی، علمی و بازدید از اماکن تاریخی است.

براهویی بیان کرد: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، هنری، علمی با هدف مشارکت دانش‌آموزان، آموزش دانش‌آموزان متقاضی همیار گردشگر هم راستا با سیاست‌های کلی اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شبکه شاد و بازدید دانش‌آموزان همیار گردشگر از موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان به همراه خانواده نیز از برنامه‌های دیگری است که قرار است در قالب اجرای این تفاهم‌نامه انجام شود.

وی گفت: قرار است آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان با فراهم‌کردن مکان مناسب برای تشکیل کلاس‌های توجیهی بستر مناسب برای ارائه محتوای آموزشی تولیدشده برای دانش‌آموزان را فراهم کند.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان افزود: توانمند‌سازی مربیان و دبیران علاقمند و نیز معرفی دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند برای بهره‌گیری از آموزش‌های ارائه‌شده در هر زمینه نیز از تعهدات آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان در این طرح است.

انتهای پیام